Makijaż KISS na średniowiecznym pomniku

REKLAMA
Średniowieczny posąg w jednej z najsłynniejszych katedr na świecie został brutalnie zdewastowany. Sprawca niebieską farbą namalował na nim makijaż rodem z zespołu KISS oraz logo kapeli.
REKLAMA

Zdewastowany pomnik usytuowany był po południowej stronie katedry Santiago de Compostela w hiszpańskiej Galicji. Osoba, która dokonała zniszczenia użyła niebieskiej farby, którą namalowała na posągu makijaż typu „Catman”, zaczerpnięty od współzałożyciela rockowej grupy KISS – Petera Crissa, której znakiem rozpoznawczym są właśnie pomalowane twarze. Taki sam wzór namalowany ma również obecny perkusista grupy, Eric Singer.
Dla podkreślenia związku malunku z zespołem KISS, na książce, którą posąg trzyma w rękach, wypisane zostało logo grupy.

REKLAMA

Wandalizm Santiago de CompostelaWandalizm Santiago de Compostela Euronews

Daily Mail podaje, że miejscowa policja wciąż poszukuje sprawców skanując nagrania z monitoringu. Umieszczony został również wpisz na Twitterze hiszpańskich stróżów prawa, gdzie pokazane są zniszczenia oraz podany nr telefonu, pod który mogą zgłaszać się osoby posiadające jakieś informacje o sprawie.

Jeśli osoba zostanie znaleziona przez policję, grozi jej grzywna nawet do 172 000$. Farba z posągu ściągana będzie specjalnym laserem, by nie uszkodzić zabytkowego obiektu.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory