Kto był idolem Tobiasa Forge'a z Ghost?

REKLAMA
W ostatnim wywiadzie Tobias Forge będący frontmanem zespołu Ghost (i ukrywający się zwykle pod pseudonimem Papa Emeritus) wyznał, jakie zespoły inspirowały go od dziecka i na czyim stylu się wzorował tworząc własną muzykę.
REKLAMA

Papa Emeritus jest tajemniczym artystą, frontmanem grupy Ghost, reprezentującej szeroko pojęty heavy metal. W ostatnim wywiadzie dla iHeartRadio zdecydował się powiedzieć trochę więcej o swoich idolach z przeszłości, dzięki którym stworzył swój niepowtarzalny styl.

REKLAMA

Jak stwierdził, jego pierwszą muzyczną miłością był zespół KISS:
Od dawna jestem zainteresowany muzyką. Moimi pierwszymi idolami byli KISS. Odkąd byłem bardzo mały, chciałem się bawić – i chciałem się bawić muzyką.

 

"Oglądałem wiele filmów VHS, kiedy byłem dzieckiem i jednym z ulubionych był The "Great Rock 'N' Roll Swindle", który namalował bardzo żywy i dziwny pomysł bycia zespołem rockowym, który całkowicie mnie wciągnął. Byłem całkowicie pod wrażeniem tego filmu. Oczywiście, nie rozumiałem w tamtym momencie wszystkiego, ale zrozumiałem później, co to za chaotyczny zespół i jak pełną skaz karierę miał Sex Pistols. Ale zdecydowanie zabarwiło to moje myślenie.


Na koniec określił, jak dokładnie wyobrażał sobie styl swojego zespołu:
"Chciałem, żeby zespół był gdzieś pomiędzy Kiss, the Rolling Stones i Sex Pistols - po prostu oburzający i ponad wszystkimi, z fikcyjnymi postaciami."

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory