Pierwsza furgonetka Aerosmith odnaleziona

REKLAMA
Zespołu pokroju Aerosmith nie trzeba nikomu przedstawiać. Miliony sprzedanych płyt, niezliczone tłumy fanów, dziesiątki tras koncertowych... w które trzeba czymś jechać. Właśnie odnaleziona została furgonetka, która prawdopodobnie służyła grupie w pierwszych latach działalności.
REKLAMA

Odnaleziona furgonetka to Internation Harvest Metro Van, która produkowana była w latach 1938-1975 w Stanach Zjednoczonych. Znalezisko pojawiło się w najnowszym odcinku programu „Americam Pickers”, kiedy na zakupionej posesji odnaleźli ją Mike Wolfe oraz Frank Fritz.
Pojazd na boku wymalowaną miał jeszcze całkiem wyraźnie widoczną nazwę zespołu, choć nie był już w zbyt dobrym stanie technicznym. Zewsząd zjadała go rdza, a wnętrze było zdewastowane.

REKLAMA

Pierwszy van AerosmithPierwszy van Aerosmith History.com

Obecni właściciele twierdzą, że pojazd znajdował się już na posesji za czasów poprzedniego właściciela, który podobno miał jakiś związek z Aerosmith, jednak nie zostało odkryte, co mieli ze sobą wspólnego ani co ich łączyło.
By potwierdzić przypuszczenia o imponującej historii pojazdu, Wolfe nawiązał kontakt z Danem Auerbachem, który skontaktował się z gitarzystą grupy – Joe Perry, który z kolei dał znać współzałożycielowi grupy – Ray'owi Tabano, który w zespole był tylko przez pierwszy rok.

 

Okazało się, że Tabano mieszka w pobliżu znaleziska, zjawił się więc na miejscu wraz ze zdjęciem siebie siedzącego w pojeździe.

- "Boję się powiedzieć, ile czasu minęło, ale minęło już 40 lat, odkąd w nim siedzieliśmy" - powiedział Tabano, opisując van jako "toczący się hotel" Aerosmith we wczesnych latach. - "Jedziemy z Bostonu do New Hampshire za 125 $ [opłata za pokaz] Potem po gazie, opłatach za przejazd, jedzenie i drodze powrotnej zarabialiśmy 3 $ na osobę. ... Przypomniało mi to tylko o skromnych początkach i patrzę na to, gdzie [zespół] zaszedł dzisiaj - jest po prostu niesamowity."

REKLAMA

Przypomnijmy, że obecnie zespół jest zapisany w historii jako jedna z grup z największą liczbą sprzedanych albumów w historii, dodatkowo szacuje się, że do 2008 r. zarobili ponad 100 mln dolarów.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory