Eric Clapton gościnnie u Doyle'a Bramhall'a II

Doyle Bramhall II jest amerykańskim muzykiem, producentem, gitarzystą oraz autorem tekstów, który znany jest m.in. ze współpracy z Erikiem Claptonem czy Roger'em Watersem. Tym razem to on zaprosił sławy do gościnnego występu na swojej solowej płycie.

Eric Clapton jest niekwestionowaną legendą w rockowym świecie. Jego kompozycje od lat zachwycają fanów, a sam artysta nie raz doceniony został przez międzynarodowe rankingi: zajmował 4. i 2. miejsce na liście 100 największych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone, a w 2000 r. oficjalnie, honorowo wprowadzony został jako artysta solowy do Rock and Roll Hall of Fame.

Tym razem dla odmiany to nie on zaprosił innych artystów do współpracy, a sam o taki udział został poproszony przez Doyle'a Bramhall'a II. Panowie nie pierwszy raz pracowali wspólnie, wcześniej współpracowali już przy wydawnictwach Claptona.

Utwór „Everything You Need” jest zapowiedzią piątego albymy Bramhall'a „Shades”:

 

Nie wydaje mi się, żeby to było nieskromne; mogę przyznać, że prowadziłem naprawdę urokliwe życie” - powiedział Bramhall w oświadczeniu - „Jestem podekscytowany i zaszczycony, mogąc gościć wszystkich tych niesamowitych ludzi na mojej płycie. Jako artysta, scenarzysta i producent jestem teraz w dobrym miejscu. Myślę, że mogę pozwolić, aby ten strumień muzyki ujrzał świat i zrobił swoją robotę, którą docenią moi fani. Jestem podekscytowany, że ci wszyscy ludzie idą w tę podróż razem ze mną.

SŁUCHAJ ROCK RADIA