Dziś urodziny obchodzi "Bard Krakowa"!

REKLAMA
Maciej Maleńczuk nazywany był "Bardem Krakowa" we wczesnym etapie swojej twórczości. Obecnie cieszy się popularnością i szacunkiem w świecie muzyki, koncertuje i ciągle tworzy. Artysta obchodzi dziś 57. urodziny!
REKLAMA

Maciej Maleńczuk swoją muzyczną karierę rozpocząć po wyjściu z więzienia, gdzie spędził dwa lata za odmowę odbycia służby wojskowej. Na początku grał bluesa, jednak z czasem wyszedł poza ramy, by obecnie być określanym rockowym poetą.
Od 1986 r. był wokalista oraz frantmanem w zespole Püdelsi, który został laureatem Festiwalu w Jarocinie w tym samym roku.

REKLAMA

W 1993 r. Maleńczuk założył zespół Homo Twist, a w międzyczasie nieregularnie publikował swoje wiersze, które często stawały się tekstami piosenek.
Z czasem stał się również swego rodzaju "kontrowersyjnym celebrytą" i gwiazdą telewizji – w 2004 r. zasiadał w jury trzeciej edycji programu „Idol”.

 

Zwycięzca nagrody im. Karola Musioła w konkursie „Premiery” na 46. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, odznaczony przez ministra Bogdana Zdojewskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Na swoim koncie ma już kilkanaście albumów solowych, 6 nagranych z formacją Homo Twist oraz kilkadziesiąt albumów będących kompilacjami, nagranych z innymi zespołami bądź takich na których występował w roli gościa.

Dziś Maciej Maleńczuk kończy 57 lat, wszystkiego najlepszego!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory