Nowy, świąteczny album Claptona

REKLAMA
Eric Clapton na swoim koncie ma już kilkanaście płyt, lecz nadchodzące wydawnictwo będzie inne, niż wszystkie. Brytyjczyk zapowiada premierę bożonarodzeniowego albumu "Happy Xmas".
REKLAMA

Eric Clapton jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli muzyki rockowej.
„Rolling Stone” zaklasyfikowało go na 4. miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów, a od 18 lat widnieje na Rock and Roll Hall of Fame, jako solowy artysta. Grał w wielu zespołach, uczestniczył w nagrywaniu kilkudziesięciu płyt, zarówno autorskich, koncertowych, jak i współpracując z różnymi muzykami. Teraz przyszedł czas na coś nowego.

REKLAMA

Brytyjczyk zapowiedział premierę nowego albumu. Nie będzie to zwykłe wydawnictwo – to będzie bożonarodzeniowe wydawnictwo.

- „Miałem w głowie, że te świąteczne piosenki można zrobić z lekkim, błękitnym odcieniem, i zacząłem się zastanawiać, jak zagrać bluesowe linie pomiędzy wokalami" – powiedział - "Zrobiłem to i jednym z najbardziej reprezentatywnych utworów na płycie, który stał się podstawą, jest "Have Yourself a Merry Little Christmas””.

Wydawnictwo ma zawierać 14 kompozycji, a wśród nich jeden autorski utwór „For Love on Christmas Day”. Jak podkreśla, legendarne „Jingle Bells” dedykowane jest niedawno tragicznie zmarłemu artyście Avicii.

 

Premiera albumu zaplanowana jest na 12. października 2018 r.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory