Album Eagles najlepiej sprzedającą się płytą w USA

REKLAMA
"Their Greatest Hits 1971-1975" jest albumem kompilacyjnym zespołu Eagles, którego wyniki sprzedażowe przerosły najśmielsze oczekiwania. Teraz album oficjalnie otrzymał miano najlepiej sprzedającego się albumu w USA, wyprzedzając "Thriller" Jacksona!
REKLAMA

Eagles jest kalifornijskim zespołem powstałym w latach 70., reprezentującym szeroko pojęty country i folk rock. Na swoim koncie mają takie przeboje jak legendarny „Hotel California”, którego gitarowe solo uznane zostało za jedno z najlepszych w historii, czy „Desperado”. Od 1998 r. znajdują się również w „Rock and Roll Hall of Fame”.

REKLAMA

The Greatest Hits 1971-1975” wydany został w lutym 1976 r. Znaleźć można na nim takie klasyki jak „Witchy Woman”, „Desperado” czy „Best Of My Love”. Płyta otrzymała tzw. 38x Platinum, które przyznawane jest przez The Recording Industry Association of America. W praktyce oznacza to, że jego sprzedaż fizyczna oraz streaming osiągnęły sumę 38 milionów egzemplarzy - ten wynik gwarantuje jej tytuł najlepiej sprzedającego się albumu w Stanach Zjednoczonych.

 

Poprzednim rekordzistą był „Thriller” autorstwa Michaela Jacksona, którego sprzedaż w 2017 r. wynosiła 33 miliony sztuk, wciąż pozostaje jednak najlepiej sprzedającym się albumem na świecie.
Dla porównania „Led Zeppelin IV” zdobyła 23x Platinum, a „Black In Black” AC/DC „tylko” 22x Platinum.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory