666 przemiotów Dio na aukcji

REKLAMA
Ronnie James Dio jest legendą heavy metalu. Artysta zmarł 8 lat temu, a już niedługo dokładnie 666 jego rzeczy trafić ma na specjalną aukcję.
REKLAMA

Ronnie James Dio uważany jest za jedną z najsłynniejszych postaci heavy metalu. To on odpowiedzialny jest za rozpropagowanie symbolu popularnego wśród fanów metalu – mano cornuta, tj. popularnych diabelskich rogów. Najbardziej znany jest z zastąpienia Ozzy'ego Osbourne'a w Black Sabbath oraz prowadzenia zespołu Dio. Teraz, 8 lat po jego śmierci, powstała aukcja na której wystawionych zostało równo 666 przedmiotów, które do niego należały.

REKLAMA

Wśród nich oczywiście wiele jest unikatowych, bardzo drogich oraz stanowiących łakomy kąsek dla fanów i kolekcjonerów.
Do najdroższych towarów należy akrylowy obraz Barry'ego Jacksona użyty na okładce albumu Dio „The Last in Line” oraz grafika Roberta Florczaka „Sacred Heart” z 1985 r. - ich szacunkowa wartość to około 20 000 – 30 000 USD.

 

Znaleźć można także ogromną głowę smoka z trasy Sacred Heart z 1985 r., stroje sceniczne artysty, wzmacniacze, instrumenty czy złote płyty. Trafiają się nawet oryginalne dokumenty, jak paszport.

Cieszę się, że bogata kolekcja Ronnie'ego trafi do jego fanów, muzeów i kolekcjonerów na całym świecie, aby wszyscy mogli ją oglądać i cieszyć się nią.” - komentuje decyzję zorganizowania aukcji żona Ronniego.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory