Doom eksperyment na "immigrant Song" Led Zeppelin

REKLAMA
Doom metalowy zespół "Green Druid" rozpoczęło eksperyment sprawdzający, czy każdy, dowolny utwór może zostać przekształcony w coś cięższego i wolniejszego. Pierwszym królikiem doświadczalnym stało się "Immigrant Song" Led Zeppelin.
REKLAMA

Doom metalowy zespół „Green Druid” postanowił urządzić eksperyment o nazwie „Will It Doom” w ramach którego chcą sprawdzić czy każdą piosenkę można spowolnić i przekształcić na styl doom metalowy. Właśnie pojawił się pierwszy odcinek z serii eksperymentów w którym muzycy postanowili wziąć na warsztat legendarny „Immigrant Song” od Led Zeppelin.

REKLAMA

Przed rozpoczęciem filmu pojawia się wyjaśnienie:
W czerwcu 2018 r. czterech „mężczyzn” zebrało się w studiu „Module Overload w Denver w Kolorado, aby dowiedzieć się czy ze wszystkiego można zrobić doom. Ta seria krótkich filmów dokumentuje ich eksperymenty".

 

Pomysł na „Will It Doom” - zwłaszcza w pierwszym odcinku - pochodził z zebrania starych płyt i grania ich z mniejszą szybkością" - powiedział gitarzysta Graham Zander - "Kiedy usłyszeliśmy, jak brzmi "Immigrant Song" w tym tempie, zaczęliśmy próbować z innymi riffami, aby zobaczyć, które z nich są najlepsze. Czasami wyniki były dość nieoczekiwane."

Jak Wam się podoba taka wersja „Immigrant Song” z 1970 r.?

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory