Dave Davies zapowiada album z nieznanymi utworami

REKLAMA
Dave Davies najbardziej znany jest z zespołu The Kinks w którym śpiewał niemalże od samego początku. Grupa zaliczana była do tzw. "brytyjskiej inwazji", choć nigdy nie wybiła się aż tak jak The Beatles czy The Rolling Stones. Teraz muzyk zapowiada wydanie albumu z nigdy nie opublikowanymi utworami.
REKLAMA

Dave Davies zapowiedział, że wkrótce nastąpi premiera albumu „Decade”. Ma on być zbiorem wszystkich nieopublikowanych piosenek artysty z lat 1971-79.
Są to lata, kiedy zespół The Kinks w którym śpiewał artysta akurat odbudowywał swoja popularność. Właśnie wtedy nagrali humorystyczny utwór „Lola”, dzięki któremu udało im się przejąć zarówno rynek amerykański, jak i brytyjski. Pomimo, że nigdy nie zdołali utrzymać swojej popularności na dłużej, uważani są za jeden z najbardziej wpływowych zespołów w muzyce.

REKLAMA

Wydany został już pierwszy singiel, zapowiadający album:

 

- "Cieszę się, że po całym tym czasie te utwory ujrzą światło dzienne", powiedział w komunikacie prasowym artysta" - "Te piosenki po cichu mnie drażnią , bym je zaprezentował, wreszcie mogę z dumą zaprezentować światu ten album "Decade", mam nadzieję, że wszystkim się spodoba".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory