Reedycja kultowego "Music From Big Pink" już dziś

REKLAMA
"Music From Big Pink" jest debiutancką płytą zespołu The Band, którego frontmanem jest jeden z najlepszych gitarzystów świata - Robbie Robertson. Powstała w 1968 r., a dziś jest dzień premiery jej reedycji.
REKLAMA

Robbie Robertson jest kanadyjskim muzykiem kojarzonym z formacją The Band w której pełni rolę zarówno wokalisty, jak i gra na gitarze. Mężczyzna uważany jest za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie i czołowego gitarzystę rockowego w Stanach Zjednoczonych.
Muzyk właśnie przygotowuje się do premiery swojego nowego albumu solowego, ale zanim do tego dojdzie, już dziś na rynku pojawiła się reedycja jednego z kultowych albumów zespołu The Band.

REKLAMA

Music From Big Pink” jest debiutancką płytą The Band, wydaną w 1968 r. To właśnie na niej znajduje się najsłynniejszy hit zespołu zatytułowany „The Weight”, który znany jest również z kultowego filmu „Easy Rider”.

 

Pomimo, że płyta zaraz po wydaniu nie odniosła spektakularnego sukcesu, teraz, po latach, uważana jest za jeden z najlepszych albumów rockowych, znajduje się również na 34. miejscu na liście 500 albumów wszech czasów.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory