52 lata temu The Beatles ostatni raz zagrali na scenie

REKLAMA
Dokładnie 29. sierpnia 1966 r. legenda muzyki, zespół The Beatles po raz ostatni zagrał swój oficjalny koncert. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w San Francisco i do dziś wspominają je tysiące osób.
REKLAMA

Ostatni, legendarny występ The Beatles miał miejsce na stadionie baseballowym Candlestick Park. Na to niezwykłe wydarzenie przybyło 25 tysięcy fanów Brytyjczyków – liczba wydaje się zawrotna, jednak trybuny wydawały się puste, bo obiekt przeznaczony był na przeszło dwa razy więcej gości. Nie pomogła również pogoda – wiatr, mgła i niska temperatura zepsuła klimat sierpniowego wieczoru.

REKLAMA

Nie był to łatwy okres dla sławnych muzyków. Był to czas największej „beatlemanii”, którego nie wspominają zbyt dobrze. Artyści mieli problem z prywatnością przez nieustanne śledzenie ich przez paparazzi oraz fotografów, a koncerty miały coraz mniej wspólnego z muzyką – ludzie przychodzili na nie, by popatrzeć na sławnych The Beatles, a nie słuchać ich muzyki.

 

Sam koncert trwał 40 minut, podczas których wykonano 11 utworów. Wieczór rozpoczął się od „Rock and Roll Music”, a zakończył „Long Tall Sally” Little Richarda, co w tamtym czasie było występową tradycją. Fani mieli okazję usłyszeć również „Yesterday” w pełnej wersji zespołu czy „If I Needed Someone” - utwór George'a Harrisona, jedyny wykonywany publicznie.

Był to ostatni oficjalny koncert brytyjskiej legendy, jednak po nim zespół „po cichu” wciąż tworzył i od czasu do czasu dawał występy. Prawdziwie ostatni występ odbył się 30. stycznia 1969 r. na dachu budynku przy Savile Row w Londynie.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory