David Crosby zapowiada nowy album

David Crosby jest jedną z tych gwiazd, które w Stanach Zjednoczonych traktowane są jako absolutne legendy, a w Europie kojarzone są niestety jedynie ich pojedyncze dokonania. Crosby - jeden z pionierów folk rocka - zdradził datę premiery nowej, solowej płyty.

David Crosby uważany jest za pioniera odmiany folk rocka, która kojarzona jest szczególnie z Kalifornią. Jej cechą charakterystyczną jest akustyczne brzmienie oraz wielogłosowe harmonie wokalne, co czyni ją czymś unikatowym w świecie muzyki. Crosby swoją popularność zdobył jako muzyk zespołu The Byrds – amerykańskiej odpowiedzi na „brytyjską inwazję”. Uważana była za jedną z najwybitniejszych grup folk rocka, która zaraz obok Boba Dylana zdefiniowała ten gatunek.

Artysta zakończył przygodę z The Byrds w 1967 r., założył grupę Crosby, Stills & Nash oraz rozpoczął karierę solową. Od 1971 r. nagrał już kilkanaście albumów, a w ostatnich latach w studiu nagraniowym spędza całe dnie – nadchodząca płyta będzie czwartą, nagraną od 2014 r.

Niedawno ukazał się singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo, zatytułowany „Glory”:

https://soundcloud.com/bmg-bf/sets/david-crosby-glory-from-the

Nadchodzący krążek ma nosić nazwę „Here If You Listen” i zapowiadany jest jako totalne porzucenie klimatu z płyty „Lighthouse” z 2016 r., ale stworzony z tymi samymi artystami: Becca Stevens, Michael'em League oraz Michelle Willis.

"Podoba mi się, że naprawdę wybrzmiało to, co się działo: cztery osoby z różnych środowisk, z wzajemnym szacunkiem i zaangażowaniem w swoją pracę, które wspólnie tworzą coś, co uznają za znaczące" – skomentował twór Crosby.

Premiera płyty zaplanowana jest na 26. października 2018 r.

SŁUCHAJ ROCK RADIA