Anthrax wydaje reedycję kultowego albumu

Anthrax jest grupą, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Ten należący do wielkiej czwórki trash metalu zespół ogłosił właśnie reedycję kultowego albumu "State of Euphoria" z 1988 r.

Antrax wraz z Metalliką, Slayerem i Mehadeth tworzą legendarną „wielką czwórkę trash metalu”. Powstał w roku 1981 i od tamtego czasu opublikował już 11 albumów studyjnych, które nieprzerwanie wzbudzały zachwyt fanów i otrzymywały pozytywne recenzje krytyków.

Album „State of Euphoria” powstał dokładnie 18. września 1988 r. Singlami promocyjnymi były „Antisocial” oraz „Make Me Laugh”. Wydawnictwo zdobyło złoto w USA i Kanadzie, a w Wielkiej Brytanii pokryło się srebrem. Teraz – z okazji 30-lecia – wydana ma zostać jego reedycja, która zawierać ma specjalne dodatki dla fanów.

 

Pakiet wydany ma być na dwóch płytach CD oraz dwóch winylach – czerwonym oraz żółtym. Zawierać się na nim mają oryginalne, zremasterowane utwory, pozycje dodatkowe oraz dziewięc studyjnych demówek z archiwum perkusisty Charline Benante, który również skomentował nadchodzące wydawnictwo:

- ""State of Euphoria" to album o którym zawsze myśleliśmy jak o nie zakończonym porządnie.Żałowaliśmy, że nie mieliśmy na to więcej czasu. Ale po ponownym przesłuchaniu go podczas składania tego pakietu, naprawdę znowu się nim cieszyłem. Zabrał mnie z powrotem do tego czasu, kiedy wszystko było wichrem".

W reedycji znaleźć się ma również nagranie „Antisocial” na żywo z londyńskiego Hammersmith Odeon z 1989 r. oraz 20-stronicowa broszura zawierająca wcześniej niepublikowane fotografie, plakaty i okładki.

Premiera wydawnictwa będzie miała miejsce 5. października 2018 r.

SŁUCHAJ ROCK RADIA