Osbourne niezadowolony z reaktywowania Black Sabbath

Ozzy Osbourne oraz jego skomplikowana relacja z zespołem Black Sabbath przez lata były uważnie śledzone przez fanów. Grupa zjednoczyła się oraz wydała album w 2013 r., a teraz muzyk komentuje, że reaktywacja wcale go nie cieszyła.

Ozzy Osbourne był jednym z założycieli legendarnej grupy Black Sabbath w 1968 roku. Współpracował z nią przez długie lata (z krótkimi przerwami), aż w końcu zdecydował się opuścić zespół w 1979 by rozpocząć karierę solową, a jego miejsce zajął były wokalista Rainbow – Ronnie James Dio.

Po ponownym zejściu się zespołu w 2011 roku i niedługim czasie wspólnej pracy wykryto u Tony'ego Iommi'ego chłoniaka, przez co grupa znowu zawiesiła swoją działalność, jednak po poprawie jego stanu zdrowia udało im się wydać kolejną płytę zatytułowaną „13”. Następnie Black Sabbath ruszyło w wielką, światową trasę koncertową, która trwała aż do 4. lutego 2017 r., kiedy to w Genting Arena w Birmingham odbył się ostatni koncert kończący ich działalność.

 

Ozzy Osbourne zgodził się udzielić wywiadu „Philadelphia Inquirer” w którym głośno wyraził swoje odczucia związane z reaktywacją grupy oraz wspólną trasą koncertową.

„Wcale nie bawiłem się świetnie. Grałem w Black Sabbath 9 lub 10 lat, ale potem przez kolejnych 30 trzymaliśmy się od siebie z daleka. Z nimi jestem po prostu piosenkarzem. W swojej grupie robię to, co chcę zrobić. Odczuwałem złe wibracje za to, że jestem sobą. Nie wiem, kim innym miałbym być?”

Ozzy postanowił podzielić się również swoimi przemyśleniami na temat starzenia się oraz wielu lat na scenie.

- „Wydaje się, że [podczas gdy on się zestarzał] widownia pozostała dokładnie taka sama: widzę ojców, synów i wnuków, trzy dni temu dostałem kartkę z podziękowaniami od 70-letniej kobiety, która napisała: „Możesz mi nie wierzyć, ale uwielbiam chodzić na twoje koncerty z moim synem”. Takie rzeczy sprawiają, że człowiek czuje się dziwnie, zastąpiłem Binga Crosby i innych tego typu.

SŁUCHAJ ROCK RADIA