Gwiazda KISS apeluje do ludzi: "Nauczcie się słuchać"

REKLAMA
Gene Simmons niedawno opublikował swoją nową książkę skupioną wokół sprawy mitologicznego Klubu 27. W niedawnej dyskusji na temat wydawnictwa podzielił się refleksją o bezduszności dzisiejszego społeczeństwa.
REKLAMA

Gene Simmons największą sławę zyskał dzięki grze na basie w legendarnym zespole KISS. Znany jest pod pseudonimem „The Demon”, jednak muzyka to nie jedyna działalność mężczyzny. Zajmuje się on także publikowaniem książek z których większość opowiada historię zespołu, zdarzają się jednak wyjątki. Jego ostatnie wydawnictwo zatytułowane „27: The Legend and Mythology of the 27 Club” opisuje sprawę mitycznego Klubu 27.

REKLAMA

Klub 27 jest specyficznym terminem kultury masowej, który określa różnych znanych muzyków rockowych i nie tylko, zmarłych w wieku 27 lat. Wśród nich są takie sławy jak Janis Joplin, Jimi Hendrix czy Kurt Cobain. Ten ostatni uważany jest wręcz za czołowego przedstawiciela tej grupy. Pomimo licznych spekulacji, legend i plotek o istnieniu pewnego fatum, nie zostało potwierdzone, by między śmierciami muzyków (które następowały z przeróżnych powodów) istniał jakiś związek oprócz wieku zmarłych.

 

W ostatnim wywiadzie dla TheStreet.com dotyczącym książki, Gene Simmons skrytykował dzisiejsze podejście ludzi do drugiego człowieka.

- "Twój najbliższy sąsiad, twój przyjaciel może cierpieć z jakiegoś powodu. Jedną z rzeczy, które możesz natychmiast zrobić, jest po prostu zaangażowanie się w rozmowę. Naucz się słuchać. Mówiąc "życie jest trudne, życie jest naprawdę trudne ", wysyłał wiadomość do każdego, kto znalazł się na jego "drodze w ciemności", mówiąc: "Nie rób tego. Nawet jeśli musisz podnieść telefon i zadzwonić do kogoś i porozmawiać, a na samym końcu zadzwonić na infolinię zapobiegania samobójstwom, po prostu to powiedz" – komentował. Na koniec dodał – "Każdy z nas powinien być obecnym tam, by słuchać ".

Mężczyzna zestawił także sprawę bezpośrednio ze swoją książką oraz Klubem 27:

REKLAMA

- „Mam nadzieję, że ludzie będą czytać tylko dlatego, że to pop-kultura. Dlaczego bogaci i sławni znikają w wieku 27 lat? Ale szersze przesłanie jest takie, że to dzieje się wokół nas i to nie tylko z powodu narkotyków. Zastraszanie i wszystkie tego rodzaju sytuacje. Wszyscy powinniśmy być bardziej troskliwi. To może zdarzyć się nawet w twojej rodzinie”.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory