50 lat Jethro Tull

REKLAMA
Założona w 1967 roku grupa hardrockowa Jethro Tull świętuje 50 lat istnienia. Z tego powodu muzycy pod wodzą Iana Andersona wyruszyli w trasę koncertową "50th Anniversary Tour".
REKLAMA

Ian Anderson jest urodzonym w 1947 roku multiinstrumentalistą. Razem z grupą Jethro Tull nagrał 22 albumy studyjne, 7 koncertowych i 11 kompilacyjnych. Taki dorobek nie dość, że robi wrażenie to jest uznawany za klasykę folk rocka. I mimo, że skład zespołu przez lata ulegał zmianie, jego ekstrawagancki lider- Anderson- nadal pozostaje głównym filarem zespołu.

REKLAMA

Jethro Tull dał się poznać jako zespół grający głównie white-bluesa, kiedy w 1968 roku wydał album "This Was". Od tamtego czasu stał się pionierem w swoim gatunku porównywanym do Led Zeppelin czy Rolling Stones.

 

Trasa "50th Anniversary Tour" ma być przypomnieniem wszystkich evergreenów grupy. Zapisy z koncertów z USA, Barcelony, czy Niemiec są dowodem, że Anderson nadal emanuje ekstrawagancją, szaleństwem i pewnością siebie, mimo, że od wydania pierwszego albumu grupy minęło ponad 50 lat! Jednak 50 lat na scenie to nie to jedyny powód, dla którego Jethro Tull wyruszyło w trasę. Kolejnym jest promocja planowanego albumu, który ma ukazać się w 2019 roku!

 

Obecny skład Jethro Tull tworzą muzycy wspierający Andersona w jego solowym projekcie od 2012 r.: Scott Hammond (perkusja), Florian Opahle (gitara), John O'Hara (klawisze, akordeon) i David Goodier (bas).

Panowie zagrają w naszym kraju już 9.11 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Kolejne koncerty zaplanowane są na 10.11 w Hali Znicz w Pruszkowie oraz 11.11 w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory