Nowy box od Boba Dylana

REKLAMA
Bob Dylan jest jednym z najsławniejszych amerykańskich piosenkarzy i kompozytorów, który zachwyca fanów swoimi kompozycjami od niemalże 60 lat. Na koncie ma dziesiątki albumów, a teraz ukazać się ma kolejny ze specjalnej "The Bootleg Series".
REKLAMA

Bob Dylan jest amerykańskim muzykiem, piosenkarzem, autorem tekstów oraz pisarzem i poetą, którego pokochał cały świat. Uważany jest za jedną z najważniejszych postaci muzycznych naszych czasów, którego styl słynie z mieszania wielu gatunków muzycznych od folku czy country, aż po rock and roll. Mężczyzna jest również laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

REKLAMA

Wszystko zaczęło się od wizyty Dylana w szpitalu w New Jersey – jako młody facet odwiedził tam legendarnego Woody'ego Guthrie, co miało decydujący pływ na jego twórczość. Właśnie wtedy postanowił poświęcić się karierze śpiewaka folkowego, co z czasem przerodziło się w powstanie światowej legendy.

Na swoim koncie ma blisko 60 albumów oficjalnych oraz całą serię tzw. „The Bootleg” - albumów, które składają się z nieoficjalnych nagrań, zawierających często rzadkie, czasem niepublikowane utwory, często nagrywane na żywo podczas koncertów. Teraz artysta zapowiada wydanie już 14. albumu typu bootleg, który jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw na świecie.

 

Nowy album osi tytuł „More Blood, More Tracks” i prezentować ma głównie całą sesję nagraniową albumu z 1975 roku - „Blood on the Tracks”. Wydawnictwo w pełnej wersji deluxe zawierać będzie 6 płyt CD ze wszystkimi wersjami utworów, które pojawić się miały na krążku sprzed 43 lat (Bob Dylan w ostatniej chwili nagrał wtedy nowe wersje na płytę, poprzednie natomiast nie zostały opublikowane). Oprócz nośników w boxie znajdziemy również reprodukcję jednego z notesów Dylana z tekstami utworów oraz książkę z licznymi i rzadkimi fotografiami oraz odręcznymi notatkami.

Płyta ukazać się ma już 2. listopada 2018 roku.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory