Ukazał się kolejny utwór Toma Petty z nadchodzącej, pośmiertnej płyty

REKLAMA
Tom Petty był jednym z najpopularniejszych muzyków lat 80., któremu udało się połączyć rdzenny folk rock z zalewającą rynek nową falą. Przez długie lata współpracował ze światowymi sławami, zmarł niestety rok temu. Za niedługo ukazać ma się ostatnia płyta z jego udziałem, tymczasem fanom opublikowany został kolejny utwór promocyjny.
REKLAMA

Dokładnie za tydzień odbędzie się premiera albumu „An American Treasure” autorstwa zespołu Tom Petty and the Heartbreakers . Wydawnictwo zawierać ma aż 60 utworów, które składają się na całe życie i twórczość Petty'ego. Listę piosenek układali najbliżsi muzyka: jego żona, córka oraz muzycy, którzy współpracowali z nim w zespole najdłużej – Mike Campbell i Benmont Tench. Standardowa całość zawierać ma 4 płyty CD, a dla koneserów przygotowano edycję składającą się z płyt winylowych. Fani znajdą w zestawie również 50-stronicową książkę, która pełna będzie niepublikowanych nigdy wcześniej zdjęć artysty.

REKLAMA

Właśnie opublikowany został kolejny utwór zatytułowany „Gainesville”, którego nazwa pochodzi od nazwy rodzinnego miasteczka artysty. Powstał w 1998 roku podczas sesji nagraniowych do albumu „Echo”, który ukazał się rok później, sama piosenka jednak nigdy nie została wydana.

 

Tom Petty zmarł w październiku 2017 roku, tydzień po zakończeniu trasy koncertowej z zespołem Heartbreakers. Od tamtego czasu grupa współpracowała z wdową po muzyku przy tworzeniu „An American Treasure”, który swoją premierę ma mieć 28. września 2018 roku.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory