Led Zeppelin będą udostępniach swoje archiwa przez streaming?

REKLAMA
Legendarnego Led Zeppelin nikomu przedstawiać nie trzeba. Grupa zachwyciła swoich fanów dziewięcioma albumamy studyjnymi, na koncie ma również kilka wydawnictw koncertowych, teraz jednak pojawiły się głosy, że zespół poważnie rozważa wkroczenie ze swoimi archiwalnymi materiałami w erę streamingu.
REKLAMA

Led Zeppelin jest zespołem, który z pewnością kojarzy każdy fan muzyki rockowej. Uważani są za jedną z najważniejszych grup w historii, której udało się ukształtować obecne brzmienie hard rocka. Na swoim koncie mają dziewięć albumów studyjnych, tyle samo kompilacji i pięć wydawnictw koncertowych, oficjalnie jednak rozwiązali się w 1980 roku po śmierci perkusisty Johna Bonhama. Od czasu do czasu panowie jeszcze stają razem na scenie przy okazji pojedynczych koncertów, nie zdarza się to jednak zbyt często.

REKLAMA

„LedZepNews” podaje, że właśnie zgłoszono do amerykańskiego odpowiednika Urzędu Patentowego znak towarowy „Led Zeppelin Experience”. Prośba motywowana była „dostarczaniem nieopublikowanej wcześniej muzyki online za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej”. Mówi się również, że zgłoszenie dotyczy ściśle utworów granych na żywo, a nie nagrań studyjnych.

 

Już w styczniu w wywiadzie dla „Planet Rock” Jimmy Page dał fanom nadzieję na pojawienie się nowych utworów, które do tej pory nie były publikowane.

- „Istnieje wiele utworów, które można wydać, wiele wersji – mówił artysta – Chciałbym powiedzieć, że wyjdą na pewno w ciągu najbliższych 10 lat. I na pewno będzie ich dużo”.

Jeszcze do niedawna pod nazwą „Led Zeppelin Experience” funkcjonował zespół syna perkusisty grupy, Johna Bonhama, jednak jakiś czas temu pojawiła się informacja, że musiał zmienić nazwę grupy na prośbę samego Led Zeppelin.

REKLAMA

Przypuszcza się, że Led Zeppelin zamierza uruchomić własną platformę streamingową na której emitowane będą do tej pory nie publikowane zapisy z koncertów grupy. „LedZepNews” twierdzi także, że znak towarowy obejmuje również Wielką Brytanię i Europę, a tyczy się też znaków na odzieży, czapkach, obuwiu oraz innych dodatkach odzieżowych.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory