The Raconteurs powracają w 2019r!

To już potwierdzone! The Raconteurs na czele z Jackiem White'm ogłosili, że powrócą w 2019 roku.

Ostatnim albumem formacji był wydany w 2008 roku Consolers of the Lonely. Od tamtego czasu na rynek nie wyszedł żaden krążek grupy, za to Jack White prężnie działał zarówno solo, jak i ze swoim drugim zespołem- The Dead Weather.
W chwili obecnej nieznane są szczegóły dotyczące najnowszej płyty The Raconteurs - nie znamy ani listy utworów ani przewidywanej daty wydania. Wiadomo jednak, że stanie się to już w przyszłym roku. 

The Raconteurs to jeden z wielu projektów Jacka White’a, który udzielał się w The White Stripes, The Dead Weather i dodatkowo rozwijał karierę solową. 

Amerykańska supergrupa rockowa powstała w rodzinnym mieście Jacka White’a – Detroit. Zespół powstał w 2005 roku z inicjatywy Brendana Bensona i lidera The White Stripes. Do dwójki muzyków dołączyli: Jack Lawrence i Patrick Keller (znani z zespołu The Greenhornes). W 2006 roku panowie wydali pierwszy album studyjny – Broken Boy Soldiers. 

 

Zespół będzie świętował dziesięciolecie wydania płyty Consolers of the Lonely poprzez wypuszczenie specjalnej edycji krążka – sygnowanego przez Third Man Records – wytwórni White’a.

Ciekawą informacją dla fanów The Raconteurs może być fakt wydania reedycji Counsolers of the Lonely z dwoma, nowo nagranymi utworami, które mają być zapowiedzią nowego wydawnictwa grupy. Utwory te- według komunikatu prasowego- nie zostaną udostępnione na żadnej platformie streamingowej.

Jedyną drogą aby usłyszeć nowe nagrania jest zakupienie owej reedycji, która obejmuje zarówno Consolers of the Lonely, tłoczony na metalizowanej folii miedzianej, jak i pierwszy podwójny LP dostępny na kolorowym winylu.

 

Jack White jest w trakcie trasy po Polsce, gdzie promuje swój najnowszy album "Boarding House Reach". Odwiedził już Poznań i Gdynię. Dziś zagra w Warszawie w hali Torwar, za to jutro odwiedzi Kraków grając w Tauron Arenie.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA