Muzycy, którzy zaczęli karierę polityczną. Ta lista Cię zaskoczy!

REKLAMA
Wyborcza gorączka dobiegła końca. Zainspirowani politycznymi zmaganiami, przygotowaliśmy listę muzyków (również rockowych) którzy weszli na drogę polityczną. Niektóre nazwiska mogą naprawdę zaskoczyć.
REKLAMA

Zaczynając od naszych rodaków. W 2015 roku, swoich sił próbował raper- Piotr „Liroy” Marzec. Startował on w swoim rodzinnym mieście, Katowicach.

REKLAMA

Krzysztof Cugowski, lider rockowej grupy Budki Suflera, pełnił funkcje senatora przez jedną kadencję w 2005 roku.

Najgłośniejszym „transferem” ze sceny muzycznej w politykę, był Paweł Kukiz. W 2015 roku wystartował w wyborach prezydenckich, i do tej pory jest aktywnym politykiem.

Ukraińska gwiazda i zwyciężczyni Eurowizji w 2004 roku- Rusłana. Niedługo po zwycięstwie, została doradcą prezydenta i rozpoczęła karierę polityczną.

Dave Rowntree – perkusista grupy Blur, próbował swoich sił w wyborach w 2007 roku z ramienia Partii Pracy. Eksperyment się nie udał, jednak nadal jest aktywny politycznie.

REKLAMA

Senegalczyk Youssou Ndour, którego znamy z takich hitów jak „7 secends”, w 2012 roku chciał kandydować na prezydenta. Nie został dopuszczony jako kandydat. Jednak karierę polityczna zaczął, zostając ministrem kultury i turystyki.

Lider zespołu Midnight Oil – Peter Garett, był ministrem do spraw ochrony środowiska, dziedzictwa narodowego i sztuki w Australii.

Swoich sił próbował również Wyclef Jean. Chciał kandydować na prezydenta, jednak mimo, ze pochodzi z Haiti, kandydatura muzyka została odrzucona.

Susana Baca - peruwiańska piosenkarka, która w 2011 roku była ministrem kultury. Zostając tym samym, pierwszym „czarnym” ministrem w Peru.

REKLAMA

Wielu na pewno zdziwi, że jeden z najbardziej znanych włoskich polityków- Silvio Berlusconi, pisał swego czasu romantyczne i poruszające teksty piosenek. Płyta z jego balladami ukazała się w 2006 roku, w wykonaniu Mariano Apicellego.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory