Muzycy, którzy zaczęli karierę polityczną. Ta lista Cię zaskoczy!
Zaczynając od naszych rodaków. W 2015 roku, swoich sił próbował raper- Piotr „Liroy” Marzec. Startował on w swoim rodzinnym mieście, Katowicach.
Krzysztof Cugowski, lider rockowej grupy Budki Suflera, pełnił funkcje senatora przez jedną kadencję w 2005 roku.
Najgłośniejszym „transferem” ze sceny muzycznej w politykę, był Paweł Kukiz. W 2015 roku wystartował w wyborach prezydenckich, i do tej pory jest aktywnym politykiem.
Ukraińska gwiazda i zwyciężczyni Eurowizji w 2004 roku- Rusłana. Niedługo po zwycięstwie, została doradcą prezydenta i rozpoczęła karierę polityczną.
Dave Rowntree – perkusista grupy Blur, próbował swoich sił w wyborach w 2007 roku z ramienia Partii Pracy. Eksperyment się nie udał, jednak nadal jest aktywny politycznie.
Senegalczyk Youssou Ndour, którego znamy z takich hitów jak „7 secends”, w 2012 roku chciał kandydować na prezydenta. Nie został dopuszczony jako kandydat. Jednak karierę polityczna zaczął, zostając ministrem kultury i turystyki.
Lider zespołu Midnight Oil – Peter Garett, był ministrem do spraw ochrony środowiska, dziedzictwa narodowego i sztuki w Australii.
Swoich sił próbował również Wyclef Jean. Chciał kandydować na prezydenta, jednak mimo, ze pochodzi z Haiti, kandydatura muzyka została odrzucona.
Susana Baca - peruwiańska piosenkarka, która w 2011 roku była ministrem kultury. Zostając tym samym, pierwszym „czarnym” ministrem w Peru.
Wielu na pewno zdziwi, że jeden z najbardziej znanych włoskich polityków- Silvio Berlusconi, pisał swego czasu romantyczne i poruszające teksty piosenek. Płyta z jego balladami ukazała się w 2006 roku, w wykonaniu Mariano Apicellego.