Mark Knopfler zagra dwa koncerty w Polsce!

REKLAMA
Mark Knopfler, jedna z ważniejszych postaci rocka, najbardziej znany jako lider zespołu Dire Straits, ogłosił światową trasę koncertową, która odbędzie się w 2019 roku. Muzyk zagra dwa koncerty w naszym kraju.
REKLAMA

Trasa „Down The Road Wherever” Marka Knopflera  będzie miała swój początek w Barcelonie, w kwietniu. Muzyk odwiedzi wszystkie kraje Europy, trasę kończąc w Weronie.
Artysta wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się 10 lipca 2019 roku w Tauron Arenie Kraków, a drugi 11 lipca 2019 roku w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

REKLAMA

Dla Knopflera, trasy koncertowe były zawsze integralną częścią związaną z promocją albumu. 16 listopada muzyk wyda swój dziewiąty krążek „Down The Road Whenever”, który wraz ze starszymi utworami będzie prezentował podczas trasy koncertowej.
Sam Mark Knopfler uważa, że jego utwory idealnie nadają się do grania na żywo. Artysta uwielbia sam proces tworzenia, przez wydawanie albumu i prezentowanie go na żywo podczas koncertów.

 

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występował podczas trasy z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) i Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu będą: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory