Dziś urodziny obchodzi Larry Mullen!

REKLAMA
Urodzony 31 października 1961 roku perkusista legendarnej grupy U2 obchodzi dziś 57 urodziny!
REKLAMA

Charakterystyczny styl bębnienia Mullena zna każdy fan jego twórczości. Miał on swój początek w orkiestrze dziecięcej The Artane Boys Band, w której muzyk zaczął swoją przygodę z perkusją.
Larry Mullen urodził się i wychował w Dublinie. W 1976r, na szkolnej tablicy w Mount Temple Comprehensive School umieścił słynne już dziś ogłoszenie poszukujące muzyków do wspólnego grania, stając się tym samym założycielem zespołu, który wkrótce miał podbić świat jako U2. Tak naprawdę, jak twierdzi Larry, zespół powinien nazywać się The Larry Mullen Band, czyli Zespół Larry`ego Mullena.

REKLAMA

Razem z U2 nagrał 14 albumów studyjnych, jednak podczas swojej kariery pracował nad wieloma projektami pobocznymi. Miedzy innymi wyprodukował piosenkę irlandzkiej drużyny narodowej "Put 'em Under Pressure" przygotowaną na Mistrzostwa Świata FIFA w 1990 roku. W 1996 roku współpracował z Adamem Claytonem, basistą U2 przy ponownym nagrywaniu "Theme from Mission: Impossible".

 

Członkowie zespołu U2 znani są ze swojej działalności charytatywnej. Również Mullen aktywnie działa na tym obszarze angażując się w akcję m.in. Amnesty International.
Jako perkusista zespołu Larry Mullen otrzymał 22 nagrody Grammy i został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
W 2016 roku magazyn Rolling Stone uznał go za 96. najlepszego perkusistę wszechczasów.

 

Oprócz kariery muzycznej Larry Mullen miał okazję zagrać w kilku filmach. Wśród nich warto wymienić "Man on The Train" z 2011 roku czy "Po tysiąc razy dobranoc" z 2013 roku.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć mu wszystkiego najlepszego i nieprzerwanego zaangażowania w swoją twórczość muzyczną i sceniczną!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory