Bryan Adams obchodzi dziś urodziny!

REKLAMA
Urodzony 59 lat temu piosenkarz i gitarzysta świętuje dziś urodziny!
REKLAMA

Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1975 roku, kiedy w wieku szesnastu lat dołączył do formacji Sweeney Todd zastępując Clarka Perry'ego. Latem 1977 roku zespół wydał swój pierwszy i jedyny album, z Adamsem jako wokalistą – If Wishes Were Horses. Adams odszedł z zespołu jesienią i rozpoczął solową karierę.

REKLAMA

Debiutancki album zatytułowany po prostu "Bryan Adams" nie zwrócił na siebie szczególnej uwagi w Stanach Zjednoczonych, jednak utwory "Hidin' From Love" i
"Give Me Your Love" z owego krążka zajęły kolejno 64 i 91 miejsce na kanadyjskiej liście RPM 100 Singles.
Dodatkowo album w 1986 zdobył w Kanadzie status złotej płyty.

 


W latach 90 jednym z najbardziej udanych albumów Adamsa był "Waking up the Neighbours", wyprodukowany przez artystę Roberta Lange’a. Album wydano we wrześniu 1991 roku. Poprzedzał go singel "(Everything I Do) I Do It For You", który wykorzystano także w filmie "Robin Hood: Książę Złodziei ", i który do dziś jest jednym z najsłynniejszych utworów muzyka.

 

W związku z promocją płyty "18 til I Die" 9 lipca 1996 odbył się pierwszy koncert Bryana Adamsa w Polsce, który odbył się w katowickim "Spodku".
W 2000 roku odbył się drugi koncert Bryana Adamsa w Polsce podczas festiwalu w Sopocie. Ostatni koncert w naszym kraju odbył się 5 maja 2018 w Warszawie na Torwarze.

Do największych przebojów artysty należą „Summer Of ‘69”,, „Heaven”„(Everything I Do) I Do It For You”, „Please Forgive Me” i „All For Love” (ze Stingiem i Rodem Stewartem, z filmu „Trzej muszkieterowie”) .

REKLAMA
 

Oprócz kariery muzycznej i fotograficznej Bryan Adams angażuje się w działalność charytatywną. Fundacja Bryana Adamsa została założona w 2006 roku przez muzyka niedługo po tsunami w południowej Azji. Dodatkowo działa on na rzecz praw zwierząt i wspiera organizację People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) poprzez pisanie listów i robienie zdjęć. W listopadzie 2007 wystosował list do dyrektora generalnego sieci restauracji KFC w Kanadzie z prośbą, aby stali się liderami w wykorzystaniu bardziej nowoczesnych i humanitarnych metod zabijania kurcząt. Sam jest weganinem od 1989 r.

Bryan Adams w swojej twórczości z ogromnym powodzeniem łączy popową przystępność i rockowe brzmienie.
Tym samym zyskał jedną z najbardziej różnorodnych i oddanych publiczności w muzycznym świecie.
Dziś wokalista kończy 59 lat, a nam nie pozostaje nic innego jak życzyć mu dalszych sukcesów i utrzymania świetnego poziomu który prezentuje nam nieprzerwanie od lat!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory