"Stairway to Heaven" obchodzi dziś urodziny!

REKLAMA
8 listopada roku 1971 ojcowie hard rocka wydali swój czwarty album studyjny.
REKLAMA

Mowa tu oczywiście o grupie Led Zeppelin, która tego dnia zaprezentowała światu swoje nowonarodzone, cudowne dziecko. Czwarta płyta Zeppelinów, uważana za jedną z najlepszych w historii dyskografii zespołu, ukazała się bez tytułu. Formalnie nazywana po prostu "Czwórką", stanowiła zagadkę dla fanów zespołu, z uwagi na tajemnicze symbole znajdujące się na jej okładce. 4 symbole odpowiadają każdemu z członków zespołu oraz jeden dodatkowy przeznaczony jest dla Sandy'ego Denny'ego, z którym Robert Plant nagrał utwór "The Battle of Evermore". Symbole mają pochodzić z księgi magicznych symboli, którą Jimmy Page mógł otrzymać prowadząc sklep z używanymi książkami.
Poza tajemnicami, czwarta płyta Led Zeppelin zawiera także tytułową balladę - "Stairway to Heaven", stanowiącą prawdziwe opus magnum tych brytyjskich muzyków. Ten blisko 8 - minutowy utwór, choć nigdy nie wydany w formie singla, był w latach 70. jedną z najczęściej zamawianych piosenek w stacjach radiowych w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA
 

Jak widać dzisiejszy dzień niezależnie od pogody, czy jego przebiegu, jest dniem prawdziwie wyjątkowym i stanowi święto każdego fana muzyki rockowej !

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory