Nie żyje Francis Lai.

REKLAMA
Twórca kultowej ścieżki dźwiękowej do filmu "Love Story" zmarł w wieku 86 lat.
REKLAMA

O jego śmierci poinformował burmistrz Nicei. Francis Lai zmarł 7 listopada 2018 roku. Był francuskim kompozytorem, autorem muzyki filmowej. W swoim życiu zdobył najbardziej prestiżowe nagrody- był laureatem Oscara, Złotego Globu i Cezara.

REKLAMA

Mimo, ze na swoim koncie ma skomponowanie muzyki do filmów takich jak "Kobieta i mężczyzna" czy "Emmanuelle II", to największą sławę przyniosła mu ścieżka dźwiękowa do jednego z najbardziej rozpoznawalnych melodramatów w historii kina- "Love Story". 

Owa ścieżka dźwiękowa napisana w 1971 roku przez Francisa Laia i Carla Sigmana zdobyła Oscara w kategorii "najlepsza muzyka filmowa". Utwór został również nagrodzony Złotym Globem. W tym samym roku powstały słowa do piosenki a pierwszym wykonawcą "(Where Do I Begin?) Love Story" był Andy Williams.

 

Francis Lai urodził się 6 kwietnia 1932 roku w Nicei. Już jako młody muzyk mógł poszczycić się współpracą z samą Edith Piaf, dla której napisał kilka piosenek i której przez parę lat akompaniował. W swojej karierze stworzył ponad 600 utworów muzycznych, w tym 100 na potrzeby produkcji filmowych. 

Przyczyny śmierci muzyka nie są na razie znane. Francis Lai pozostawił po sobie trójkę dzieci oraz żonę.

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory