W rytmie świąt #4

Kolejny dzień naszego cyklu, ucieszy fanów grupy Queen. Przenieśmy się parę lat wstecz. Przypomnijmy sobie o magicznych świętach, spędzanych w rodzinnym domu.

The Pretenders - Have Yourself A Merry Little Christmas

Utwór oryginalnie pochodzi z musicalu Spotkamy się w St. Louis. Popularność zdobył, gdy na warsztat wziął go Frank Sinatra. Piosenka Have Yourself A Merry Little Christmas została wykorzystana w wielu filmach m.in. Rodzinny dom wariatów i Przetrwać święta. Wykonanie Mela Tormego, mogliśmy usłyszeć, w świątecznym przeboju Kevin sam w domu. Wielu artystów pokochało ten utwór, są wśród nich takie sławy jak Coldplay, Michael Buble, Ariana Grande, Whitney Houston, czy nasza polska piosenkarka – Edyta Górniak.

 

Queen - Thank God It's Christmas

Oryginalny utwór grupy Queen z 1984 roku. Utwór zyskał ogromną popularność, od razu po pierwszym wykonaniu. Już w pierwszym roku, przez 6 tygodni utrzymywał się na radiowych listach przebojów w Wielkiej Brytanii. W 2011 roku, czytelnicy magazynu Rolling Stones, umieścili go na 3 miejscu listy świątecznych utworów wszechczasów.

 

Queen - A Winter's Tale

Utwór pochodzi z albumu z 1995 roku - Made In Heaven, wydanego po śmierci Freddiego Mercury’ego. Do napisania utworu, zainspirował Freddiego, widok z okna studia na Jezioro Genewskie.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA