QUEEN - "A NIGHT AT THE OPERA" !

REKLAMA
Dokładnie 43 lata temu światło dzienne ujrzał album zespołu Queen pt. "A Night at the Opera ", który powalił na kolana miliony!
REKLAMA

Na płycie znalazły się takie klasyki jak "Bohemian Rhapsody" czy "Love of My Life", czyli utwory przesłuchane przez każdego z nas minimum sześć tysięcy dwieście trzynaście razy. Nie zapominajmy jednak, że w towarzystwie tych muzycznych potęg znalazły się takie kawałki, jak na przykład "Death on Two Legs", które mimo swojej sporej popularności ( na tę chwilę liczba wyświetleń to 2 497 198) nadal pozostają marginesem w stosunku do wspomnianego Bohemian Rhapsody (756 339 350 wyświetleń na yt).

REKLAMA

Utwór "Death on Two Legs" jest pierwszym utworem na omawianej płycie. Klikając play zalewa nas kawał mocnego rocka, z bardzo odważnym tekstem skierowanym do byłego menagera zespołu Queen – Normana Sheffielda. Z realacji członków zespołu jednoznacznie wynika, iż Norman nie obdarowywał nawet najmniejszym szacunkiem ludzi, z którymi pracował. Za całą swoją działalność w zakresie bycia "złym człowiekiem" otrzymał od zespołu prezent w postaci tego utworu. Każde zdanie jakie z pasją wyrzuca z siebie Mercury jest odpowiednio nasączone wysokim stężeniem nienawiści i złości, jaką artysta żywił do Sheffielda. Warto wsłuchać się w przesłanie Freddie'go, gdyż jest to dość uderzająco-intrygujące wyznanie.

Kolejnym utworem z genialnej płyty "A night at the Opera" jest często pomijany "Sweet Lady". Znowu żal, znowu wyrzuty i rozgoryczenie, lecz adresat jest zupełnie inny. Mimo swojego charakterystycznego "queenowskiego" brzmiania i ciężkiego riffu, utwór nie został zbyt pozytywnie odebrany przez publiczność. Brak pochlebych opinii nie zniechęcił jednak muzyków - "Sweet Lady" wielokrotnie rozbrzmiewało na koncertach w latach 1975-1977.

Ostatnim utworem jaki wpadnie pod muzyczną lupkę jest, napisany przez Briana Maya, " '39 ". Kawałek został wydany na stronie B singla "You're My Best Friend" w 1976 roku. Tworząc ten utwór gitarzysta zespołu Queen szukał inspiracji w teorii względności – tak powstała kosmiczna opowieść o czasie, przemijaniu i ukrytych emocjach zwykłego, niezwykłego człowieka.
"'39” jest 39. utworem Queen, licząc chronologicznie utwory z albumów zespołu.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory