Gwiazdy rocka na filmowym podium

REKLAMA
Pewnie się nie spodziewaliście, że aż tylu muzyków wygrało filmową statuetkę
REKLAMA


Oscarowa gala niebawem bo już dzisiaj, 24 Lutego (info dla ciekawskich, jest to niedziela).
Polacy mają szansę na aż trzy statuetki. Tymczasem my przypominamy słynnych muzyków którzy zdobyli oscara czyli coś co z  pewnością bardziej interesuje naszych słuchaczy i czytelników. Ostrzegamy, że będzie dużo "PURPLE" i sporo świeżego dipu.

REKLAMA

Bruce Springsteen

Boss, zdobył nagrodę w 1994 roku za piosenkę „streets of Philadelphia” do filmu „Philadephia” Co ciekawe za piosenkę do tego filmu był też nominowany Neil Young, ale to właśnie utwór Bossa okazał się lepszy tego wieczoru. Muzyk był jeszcze nominowany do nagrody w 1996 za piosenkę do filmu „Dead Man Walki'n”

 Elton John

My od wielu lat zastanawiamy się czy aby nie powinien się nazywać „John Elton” a nie na odwrót, no ale to sprawa na osobny artykuł. W 1995 roku piosenka „Can You Feel the Love Tonight” do Króla Lwa, wzruszała do łez chyba cały świat. Jedynym nie wzruszonym pozostał Sylvester Stallone który wręczając Johnowi nagrodę, minę miał... taką jak zawsze.

REKLAMA
 

Phil Collins

John Elton, nie jest jedynym Brytyjczykiem który otrzymał oscara za muzykę do filmu Disney'a. W 1990 roku, Phil Collins zgarnął nagrodę za piosnkę „You’ll Be in My Heart” do filmu Tarzan.

 


Bob Dylan


Słynny pieśniarz/poeta otrzymał nagrodę akademii w roku 2000 za „Things Have Changed” do filmu “Wonder Boys”. Po tym jak J.Lo ogłosiła zwycięstwo Dylana, przed zebranymi na sali ukazał się gigantyczny telebim na którym wyświetlono dziękującego muzyka. Po poważnej przemowie, telebim zniknął a na sale wbiegł Steve Martin i wreczył siedzącemu na widowni Dannemu DeVito dip, ten zaś wyjął kawałek Cykorii i jakby nigdy nic zaczął ją jeść maczając w dipie.

REKLAMA
 

.

David Byrne

Znany z Talking Heads, David Byrne w 1987 roku napisał wraz z Ryuichi Sakamoto i Cong Su piosenkę do filmu „The Last Emperor” pod tym samym tytułem. Byrne musiał tłumaczyć podziękowania Cong Su, który powiedział m.in. że chciałby by więcej ludzi interesowało się kulturą chin.

 
Annie Lennox

REKLAMA

W 2004 roku, Annie Lennox odebrała nagrodę za utwór „Into the West” z filmu „Władca Pierścieni: Powrót Króla” Naszym zdaniem najzabawniejsi w tym wszystkim byli Will Farell i Jack Black którzy wręczając nagrodę byli wyjątkowo poważni co trochę spuściło powietrza z poważnego balonu jakim był utwór i cały film.

 


Trent Reznor

Trent Renzor znany z industrialno rockowej kapeli Nine Inch Nails, otrzymał nagrodę za muzykę do filmu o twórcy Facebooka czyli „The Social Network”. A wszystko to miało miejsce w 2011 roku. Później Trent stwierdził, że zdobycie oscara znaczy dla niego więcej niż wszystkie statuetki Grammy które ma na koncie. Muzyczne nagrody ochrzcił mianem „głupiego gówna”

 

Prince

REKLAMA

Purpurowy książę, nagrodę zgarnął w 1984 roku za piosenkę „purple rain” z filmu... Purple rain. Na scenę Co ciekawe na scene, gwiazdor wyszedł nie purple ale blue. No może taki ciemny Blue, tak czy inaczej nie wszystko było purple tego wieczoru.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory