Odważna decyzja gitarzysty Pink Floyd

REKLAMA
Muzycy bardzo często wspierają akcje charytatywne i działania na rzecz biednych
REKLAMA

David Gilmour, były członek zespołu Pink Floyd obecnie działający na solowej ścieżce zdecydował się sprzedać część swojego dorobku muzycznego. Nie jest to zwykła aukcja gitar z jego podpisem. Artysta zamierza wystawić blisko 120 instrumentów, które zebrał podczas całej swojej dotychczasowej kariery. W pokaźnym zbiorze znajdzie się jego czarny Fender Stratocaster, na którym nagrał m.in. legendarny utwór "Money", "Shine On You Crazy Diamond", "Comfortably Numb"i wiele innych. Najwięksi fani będą mogli wejść w posiadanie także dwunastostrunowej gitary akustycznej towarzyszącej przy komponowaniu albumu "Wish You Were Here". Część instrumentów nadal jeździ w trasy i bierze czynny udział w koncertach.

REKLAMA

Jak mówi brytyjczyk: "Te gitary są dla mnie jak przyjaciele i dały mi bardzo dużo muzyki. Myślę, że to czas, aby posłużyły komuś innemu. No i oczywiście pieniądze, które przyniosą dużo dobrego ludziom i światu, to moja główna intencja."

Sprzedaż odbędzie się w czerwcu w londyńskim domu aukcyjnym Christie's, a zebrane środki trafią na konto fundacji Gilmoura .

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory