Axl Rose świętuje 57 urodziny!

REKLAMA
6 lutego 1962 roku urodził się wokalista Guns N' Roses
REKLAMA

Jedni go kochają, drudzy nienawidzą i wytykają nadwagę. William Bruce Bailey Jr., bo tak właśnie nazywa się wokalista, obchodzi dzisiaj swoje urodziny. To idealny moment, aby przypomnieć sobie jego dokonania i wspomnieć o kilku ciekawych faktach z jego życia.

REKLAMA

Axl Rose swoją przygodę z muzyką rozpoczął w chórze kościelnym u boku swojego rodzeństwa. Grał także na pianinie i w bardzo młodym wieku, razem z przyjaciółmi, założył swój pierwszy zespół. Mając 17 lat rzucił szkołę i z pilnego ucznia zaczął zmieniać się w młodocianego przestępcę. Wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem i kończył przygody w areszcie. Po trasie próbował swoich sił w wielu grupach, lecz w żadnej nie utrzymał się na dłużej. Sławę zdobył przede wszystkim będąc wokalistą Guns N' Roses.

 

1. Zmiana nazwiska
Artysta nosił pierwotnie nazwisko Bailey, które nadano mu po urodzeniu. W wieku 17 lat przeglądając dokumenty ubezpieczeniowe natknął się na informację o swoim biologicznym ojcu. Od tamtego momentu przyjął jego nazwisko Rose, a później dodał do niego "Axl" zaczerpnięte z nazwy zespołu, w którym ówcześnie śpiewał.

2. Problemy zdrowotne
Wokalista na początku 1991 roku podjął się psychoterapii. Zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową, a także cierpiał na objawy depresji. Za stan psychiczny obwiniał wykorzystywanie seksualne w czasach dzieciństwa, które doprowadziło go również do uzależnienia od narkotyków.

3. Przed sławą
Axl Rose przed osiągnięciem ogromnego sukcesu próbował wielu czynności i łapał się różnych zawodów. Wszedł nawet we współpracę z uniwersytetem w Los Angeles i palił papierosy poddając się następnie różnym badaniom naukowym.

REKLAMA
 

4. Pornograficzne "Rocket Queen"
Muzyk wpadł na bardzo kontrowersyjny pomysł. Jego zamiarem było dodanie do piosenki "Rocket Queen" dźwięków nagranych podczas seksu. Przyprowadził więc do studia chętną dziewczynę i natychmiast przeszli do rzeczy. Ponad 30 minutowy materiał zawierał różne odgłosy, których część ostatecznie trafiła do utworu. Warto dodać, że autorką jęków i seksualną partnerką Axla była ówczesna dziewczyna jego kolegi z zespołu,perkusisty Stevena Adlera.

5. Polskie korzenie
Jak się okazuje, Rose ma z Polską więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. I nie chodzi tu o koncerty czy pobyty w kraju. Kilka źródeł podaje, że jego babcia pochodziła z Polski.

6. Zastępstwo
Grupa AC/DC po odejściu z zespołu wokalisty Briana Johnsona weszła w tymczasową współpracę z Axlem. Wystąpił gościnnie na kilku koncertach a ostatecznie panowie z australijskiego zespołu zaproponowali wokaliście dłuższą współpracę. Amerykanin oficjalnie został członkiem zespołu w 2016 roku i ruszył z nimi w trasę koncertową.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory