Niecodzienne zainteresowania gwiazd Klasyki Rocka

REKLAMA
Legendy rocka kojarzą się przede wszystkim z imprezowym stylem życia, oryginalnym ubiorem i utworami, które na stałe zapisały się w historii. Czy potrafią nas jeszcze zaskoczyć?
REKLAMA

Rockowi artyści zapadli w pamięć dzięki swoim muzycznym dokonaniom, ale czy aby na pewno wiemy o nich wszystko? Dzisiaj przekonamy się, że artystyczna działalność potrafi iść w parze z nietypowym hobby. Przed wami oryginalne i niespodziewane zainteresowania muzyków!

REKLAMA

1. Statki kosmiczne Jimiego Hendrixa
Tego artysty nie sposób nie znać. W trakcie swojej burzliwej i dynamicznej kariery zrewolucjonizował sposób gry na gitarze i wyznaczył zupełnie nową ścieżkę w muzyce. Nie odmawiał psychodelików, używał zębów do wydobywania dźwięków ze strun i słynął z przeróżnych kolorowych kreacji. Swoje show potrafił kończyć wielkim ogniskiem podpalając przed widownią gitarę, na której dawał popis jeszcze chwile wcześniej.
Nie tylko to czyni go tak ciekawą postacią. Duża część z was może nie wiedzieć, iż Hendrix pasjonował się komiksami i filmami science-fiction. W dzieciństwie uwielbiał opowiadać swojemu bratu o gwiazdach i spędzał wiele czasu obserwując niebo. Jego ulubionym serialem fantastyczno-naukowym był " Flash Gordon" od Universal Pictures. Na cześć głównego bohatera tej produkcji, Bustera Crabbe'a, przybrał pseudonim "Buster" i kazał innym zwracać się do niego w ten sposób. Zamiłowanie Jimiego do sfer kosmicznych wielokrotnie znajduje swoje odbicie w jego twórczości. Nawiązanie do fantastyki znajdziemy w wielu utworach m.in: "Purple Haze", "House Burning Down" czy "1983...(A Merman I Should Turn To Be)".

 


2. Flea ratuje pszczoły

Muzyk formacji Red Hot Chilli Peppers przoduje jeśli chodzi o nietypową prezencję i oryginalne hobby. Flea zaczął hodować pszczoły stawiając na swojej posesji trzy ule, które łącznie mieszczą blisko 60 tysięcy tych owadów. Zrobił to po tym jak dowiedział się, że pszczoły wymierają. Zdjęcia basisty w stroju pszczelarskim zdecydowanie stawiają szalonego Flea w innym świetle.

 


3. Brian May i zgłębianie wszechświata

Założyciel i gitarzysta zespołu Queen to wielka postać świata muzyki. Silnie zaznaczył swoją pozycję dokonaniami i na dobre zagościł w klubie największych gwiazd. Ikona rocka oprócz dokonań studyjnych i koncertowych ma na swoim koncie także sukcesy naukowe. Brian May interesuje się astrofizyką i astronomią. Hobby doprowadziło go finalnie do napisania i obronienia pracy doktorskiej. May uzyskał tytuł doktora w 2007 roku, a ponadto jest współautorem książki "Bang! The Complete History of Universe".

 


4. Kirk Hammett w świecie grozy

Amerykański artysta i członek Metalliki może pochwalić się bardzo oryginalnym zbiorem. Gitarzysta dysponuje ogromną kolekcją horrorów. Ma on w posiadaniu pokaźną ilość plakatów, komiksów, figurek czy nawet strojów znanych postaci z filmów grozy. Jak sam mówi, pierwszym dziełem, które zwróciło jego uwagę był film Frankenstein i to ta pozycja popchnęła go w ten klimat na dobre. Obsesja na tym punkcie trwa do dziś. Z inicjatywy muzyka powstały gitary z grafiką plakatów jego ulubionych produkcji z lat 30-tych sygnowane jego nazwiskiem.

REKLAMA
 


5. Odlotowy Bruce Dickinson

Mówi się, że muzycy rockowi osiągają najwyższy poziom sławy w momencie, w którym stać ich na posiadanie własnego samolotu. Muzycy z Iron Maiden taki poziom osiągnęli i podróżują w trasie koncertowej ze swoim Ed Force One Special. Najwięcej wspólnego z lataniem ma jednak wokalista zespołu – Bruce Dickinson. Poza występowaniem na scenie pasjonuje się on właśnie lotnictwem. Muzyk dysponuje nawet licencją pilota i niejednokrotnie siedział za sterami największych maszyn pracując w brytyjskich liniach lotniczych Astraeus Airlines.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory