47 urodziny obchodzi dziś Wojciech Powaga - gitarzysta zespołu Myslovitz

Życzymy wszystkiego najlepszego!

18 lutego 1972 w Mysłowicach urodził się urodził się Wojciech Powaga - współzałożyciel zespołu rockowego Myslowitz. Ten polski muzyk, kompozytor i instrumentalista jest autorem utworów takich jak „Długość dźwięku samotności”, „Sprzedawcy marzeń”, „Szklany człowiek”, „Myszy i ludzie”, „Krótka piosenka o miłości” i wielu innych. Artysta pisał teksty dla Myslovitz wraz z Arturem Rojkiem i Przemkiem Myszorem.

To właśnie Wojciech był pomysłodawcą nazwy zespołu. Co ciekawe, nie pochodzi ona od nazwy miasta rodzinnego muzyków. Została zaczerpnięta z napisu na starym piecu kaflowym, który brzmiał: „Adolf Jalowietzki Oberhainzstrasse Myslowitz”. Wojtek zasugerował zmianę „w” na „v” i tak powstał Myslovitz.

Wojciech Powaga to członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Studiował na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej, a w swojej pracy magisterskiej badał wypadkowość na drodze krajowej nr1. W 2008 roku rozpoczął przygodę z grupą NO! NO! NO! Zespół zadebiutował podczas rozdania nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyków w 2008 roku, wykonując utwór „A Girl Like You” Edwyna Collinsa. 

Najlepsze życzenia od ekipy Rock Radia!

SŁUCHAJ ROCK RADIA