60. urodziny świętuje dziś Andrzej Nowak

REKLAMA
Założyciel i gitarzysta grupy TSA ma 60 lat!
REKLAMA

Pochodzący z Opola muzyk jest zawsze szczery, zawsze prawdziwy i wszystko robi „na setkę”. Nie tylko świetny gitarzysta, również kolekcjoner motocykli i militariów. Od wielu lat hoduje pitbulteriery.

REKLAMA

Studiował w szkole aktorskiej i studia ukończył, ale całe swoje życie poświęcił rockandrollowi. Można go jednak zobaczyć w filmie dokumentalnym Teoria hałasu (odc. 5) z serii Historia polskiego rocka w reżyserii Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty. Był też kierownikiem muzycznym spektaklu "Jesus Christ Superstar" Jerzego Gruzy.

Oprócz legendarnego TSA założył także zespół Złe Psy, grywał z Tadeuszem Nalepą, a nawet przez kilka lat mieszkał z nim pod jednym dachem. Ponadto nagrał dwupłytowy album I Ching z muzykami zespołów Perfect, Osjan, Porter Band, Krzak, Breakout, Maanam, basistą TSA, a także Martyną JakubowiczJoanną Posmyk, Mirosławem Rzepą, Andrzejem Kleszczewskim. Wziął też udział w nagraniu płyty węgierskiej formacji Hungarica. Jest też zaprzyjaźniony z perkusistą Deep Purple Ian'em Paice'm, z którym jako gitarzysta zagrał dwa koncerty. Nagrał płytę Piersi i Przyjaciele 2 z zespołem Piersi bez Kukiza i otrzymał za nią platynową płytę!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory