Nieśmiertelny Woodstock 50

REKLAMA
Los 50. rocznicy festiwalu Woodstock stanął kilka dni temu pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu decyzji firmy Dentsu Aegis Network, która wycofała się ze sponsoringu wydarzenia. Jednak organizator Michael Lang nie daje za wygraną.
REKLAMA
Nasz partner finansowy wycofał się. Jednak oczywistym jest, że będziemy kontynuować planowanie festiwalu. Zamierzamy zaangażować nowych partnerów

Do 29 kwietnia firma Dentsu Aegis Network była jednym z głównych inwestorów festiwalu. Swoją decyzję o przerwaniu współpracy tłumaczą niewystarczającym poziomem środków bezpieczeństwa, zapewnionym uczestnikom oraz artystom. Ponadto uznali, że Woodstock 50 nie będzie wydarzeniem godnym swojej legendy. Michael Lang twierdzi, że decyzja brytyjskiej firmy poskutkowała utratą kapitału rzędu 17 milionów dolarów przez organizatorów. To jednak go nie zniechęca. - Jesteśmy zobowiązani, aby uczcić Woodstock takim festiwalem, na który zasługuje – zapewnia Lang.

REKLAMA

Ogromnym wsparciem dla organizatorów wykazali się fani. Na oficjalnym portalu internetowym Woodstock 50 można zobaczyć wiadomości pełne otuchy, otrzymane od miłośników festiwalu. Ekipa Woodstocku chciała w ten sposób podziękować za wsparcie oraz umocnić wspólnotę, która jest przecież ideą tego przedsięwzięcia.

Woodstock 50Woodstock 50 screenshot from https://www.woodstock.com/

Woodstock 50 ma się odbyć na przestrzeni 16-18 sierpnia. Jeżeli festiwal dojdzie do skutku, jak obiecano, z pewnością będzie to niezapomniane wydarzenie. Powodem jest nie tylko powrót legendarnej imprezy po 50 latach, lecz również innowacyjny line-up. Na Watkins Glen w stanie Nowy Jork wystąpią m.in. Robert Plant, Greta Van Fleet, Santana, The Killers, czy The Raconteurs. Jednak artyści zaproszeni w tym roku to nie tylko przedstawiciele muzyki rockowej. Na woodstockowej scenie będzie można zobaczyć również muzyków tj., Miley Cyrus, Jay-Z, Imagine Dragons.

Jest to ukłon w stronę fanów bardziej nowoczesnej muzyki, chcących wziąć udział w festiwalu. Decyzja ta spotkała się oczywiście z niezadowoleniem wielu osób. Jednak jak widać organizatorzy stawiają przede wszystkim na ludzi. Ideą Woodstock 50 jest uhonorowanie pierwszej edycji festiwalu z 1969 roku. O ile zebranie świetnych artystów w jedno miejsce jest istotne, najważniejszym osiągnięciem festiwalu Woodstock jest stworzenie wspólnoty ludzi, połączonych wzajemną miłością do sztuki i świata.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory