30 artystów odśpiewało wspólnie cover Queen! Posłuchajcie!

REKLAMA
30 artystów z 28 krajów odśpiewało wspólnie cover Queen "friends will be friends". Celem kampanii jest dotarcie do osób dotychczas niegłosujących, a ze statystyk wynika że jest ich ponad 3 miliony.
REKLAMA

13 maja Alliance4Europe wyśle głośny muzyczny apel do całej Europy. Wspólny teledysk zostanie wyemitowany w całej Europie. Kampania Alliance4Europe jest skierowana przede wszystkim do młodych obywateli UE, którzy przechodzą nad osiągnięciami Unii Europejskiej do porządku dziennego, ale w większości przypadków nie idą na wybory. Traktują Unię Europejską jak powietrze. Gdy wybierano skład Parlamentu Europejskiego na kończącą się wkrótce kadencję, tylko 43,09% wszystkich uprawnionych wyborców oddało swój głos. Chcemy to zmienić!

REKLAMA
 

 

Muzyka dla przyjaźni i wolności – i przeciwko nienawiści oraz marginalizacji

Głównym elementem kampanii jest trzyminutowy teledysk z coverem piosenki Queen „Friends Will Be Friends” z udziałem 30 artystów z 28 krajów. Obok muzyków, w materiale pojawią się również mieszkańcy wszystkich krajów Unii Europejskiej, którzy wspólnie wyrażą poparcie dla proeuropejskiego przesłania kampanii. Uczestniczący w projekcie wykonawcy to m.in. niemiecka wokalistka soulowo-funkowa Oceana, piosenkarz Virgul z Portugalii oraz szwedzka alt-rockowa grupa Normandie. Polskę reprezentuje Marcin Sójka. Artyści angażują się w kampanię nie tylko muzycznie, ale także wyrażają swoje poparcie dla idei ogólnoeuropejskiej przyjaźni w naładowanych emocjami wideo-komentarzach, którymi aktywnie dzielą się ze swoimi europejskimi fanami i sympatykami.

Pencil friends – uliczny przekaz

REKLAMA

Od 13. maja w komunikacji miejskiej i na ulicach polskich miast zagoszczą plakaty

z pracami artystów z całej Europy. Każdy plakat z cyklu „pencil friends” to wspólna wizja

artystów pochodzących z 2 różnych krajów Unii Europejskiej. Grafiki w artystyczny sposób pokazują, jakie korzyści daje członkostwo w Unii Europejskiej oraz podkreślają, jak ważna jest jedność. Życiorysy i prace artystów zaangażowanych w projekt można niebawem znaleźć na Instagramie @alliance4europe.

#vote4friendship - dla Europy#vote4friendship - dla Europy materiały prasowe

REKLAMA


 

Nie głosujesz – nie masz głosu

Ponad połowa obywateli UE nie korzysta z przysługującego im prawa do głosowania w wyborach europejskich. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego frekwencja wyborcza w całej Europie wyniosła 43,09 procent.

– Milcząc, miliony obywateli UE, którzy chętnie żyją w zjednoczonej Europie i codziennie czerpią z tego korzyści, otwierają drzwi radykalnej mniejszości, która chce zagrozić Europie, jaką znamy – mówi Sonja Stuchtey (47 l.), inicjatorka i dyrektor zarządzająca Alliance4Europe.

 Ta założona w listopadzie 2018 roku organizacja pozarządowa sprzeciwia się temu zjawisku, prowadząc ogólnoeuropejską, multimedialną kampanię #vote4friendship („głos dla przyjaźni”). Celem tej inicjatywy jest zachęcenie dotychczas niegłosujących Europejczyków w wieku 18-35 lat do przerwania wyborczego milczenia i zmotywowanie co najmniej trzech milionów z nich do oddania głosu.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory