Artyści z całej Europy zachęcają do udziału w wyborach do PE

Redakcja
20.05.2019 14:53
A A A
#vote4friendship

#vote4friendship (materiały prasowe)

W ramach akcji #vote4friendship dziewiętnastu grafików i ilustratorów przygotowało plakaty odwołujące się do idei przyjaźni.

Wszystko po to, by zaktywizować młodych Europejczyków do głosowania w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Badania dowodzą, że młodzi ludzie, choć w większości deklarują poparcie dla idei zjednoczonej Europy, nie są zainteresowani działalnością Unii Europejskiej i nie uczestniczą w wyborach na tym szczeblu. Instytucje europejskie nie budzą w nich większych emocji i nie są utożsamiane z ważnymi dla młodych wartościami. Dlatego akcja #vote4friendship została oparta na motywie międzynarodowej przyjaźni - idei bliskiej zarówno Unii Europejskiej, jak i młodym ludziom, którzy chętnie zawierają znajomości przekraczające geograficzne czy mentalne granice.

#vote4friendship to projekt, w który zaangażowali się młodzi artyści z szesnastu krajów członkowskich Unii Europejskiej. Każdy z nich stworzył unikalną postać reprezentującego dany kraj “przyjaciela”. Poszczególni bohaterowie zostali połączeni w międzynarodowe pary i przeniesieni na plakaty. Na powstałych grafikach postaci podają sobie ręce i zachęcają do głosowania “na przyjaźń”. Bo to właśnie ona przekracza wszelkie granice, łącząc ludzi niezależnie od poglądów i preferencji politycznych.

Więcej o:

SŁUCHAJ ROCK RADIA