Czy Iron Man słuchał Black Sabbath?

REKLAMA
...czyli jaka muzyka gra w adaptacjach komiksów.
REKLAMA

Patrząc na kinowe hity Marvela, czy DC można zauważyć, że króluje w nich klasyczne rockowe brzmienie. Twórcy sięgnęli po utwory głównie z lat 70, lecz znajdziemy także nieco świeższe, acz wciąż klasyczne kawałki.

REKLAMA

"Iron Man" (2008)


"Iron Man" zapoczątkował całą serię marvelowskich produkcji przynosząc ogromny rozgłos wśród tych, którzy go nie znali i kontentując wszystkich miłośników superbohaterów. Obok Tonego Starka nie mogło zabraknąć oldschoolowych hitów, takich jak "Back in Black" AC/DC, czy "Iron Man" od Black Sabbath. Sam geniusz, milioner, playboy i filantrop nie powstydził się noszenia koszulki z logo Black Sabbath w marvelowskiej kontynuacji- "Avengers" z 2012r.

 


"Strażnicy Galaktyki" (2011)


Kto zna, ten wie, że największym miłośnikiem muzyki we wszystkich galaktykach jest zdecydowanie Peter Quill, jeden z tytułowej grupy. Jednak to kosmiczna tematyka filmu skłoniła twórców produkcji do urozmaicenia ścieżki dźwiękowej nikim innym, jak Davidem Bowiem. Zaskoczeniem może być jednak piosenka, którą wykorzystano. Nie postawiono tu na jeden z największych hitów muzyka- "Ziggy Stardust", a na nieco mniej znany, lecz z tej samej płyty, "Moonage Daydream".

REKLAMA


"Legion Samobójców" (2016), "Shazam!" (2019)


DC kocha Queen. Ich największy hit- "Bohemian Rhapsody" pojawił się zarówno jako główny utwór w zwiastunie "Legionu Samobójców", jak i w samym filmie. Do samego soundtracku należy także cover tejże piosenki w wykonaniu niezwykle utalentowanego zespołu Panic! at the Disco. Z kolei w nowej produkcji DC- "Shazam!" zetkniemy się z równie znanym utworem Queen, czyli "Don't Stop Me Now".

 


"Avengers: Endgame" (2019)


Ostatnia część serii o grupie Avengers również nie odmówiła widzom rockowego smaczku. Tym razem postawiono na zawsze młodych Stonesów, a dokładniej na jeden z ich nowszych utworów "Doom and Gloom", który towarzyszy superbohaterom w pewnej scenie. Jeśli ciekawi was w której, spieszcie do kin!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory