To o nich powinni zrobić film!

REKLAMA
Ostatnie kinowe premiery rozpieszczały fanów rocka. Na ekrany kin zawitał kochany przez wszystkich Freddie Mercury, a kilka dni temu także Elton John. Jacy inni wykonawcy powinni doczekać się swoich własnych kinowych hitów?
REKLAMA

Już od kilku lat trwa moda na filmy upamiętniające sławnych muzyków lub przedstawiające historię kariery znanych zespołów. Powstał „Montage of Heck”, opowiadający o życiu i twórczości Kurta Cobaina. Następnie do kin weszła produkcja o Amy Winehouse- "Amy", a niedawno przyszedł czas na Queen i Eltona Johna. Jednak nie są to jedyni twórcy, którzy zasłużyli sobie na własny film.

REKLAMA

Led Zeppelin

Zespół może pochwalić się niezwykłą ścieżką kariery i wieloma wydarzeniami, które wstrząsnęły słuchaczami.  Zaczynając od samego formowania się grupy, której odwiecznym „przewodnikiem” był Peter Grant, przez  wydawanie cieszących się uznaniem płyt, pokonywanie licznych przeszkód zawodowych oraz w życiu prywatnym, aż do śmierci jednego z członków zespołu, perkusisty Johna Bonhama, która zakończyła działalność Led Zeppelin. W filmie ciekawym wątkiem mogłaby się stać fascynacja magią Jimmy’ego Page’a oraz przytoczenie legendy zespołu, jako grupy, której zamiłowaniem jest demolowanie hotelowych pokoi.

Photo of Led ZeppelinPhoto of Led Zeppelin Michael Ochs Archives

Black Sabbath

REKLAMA

Black Sabbath szokowali jeszcze zanim oficjalnie zostali zespołem. Ich wczesna działalność została uznana za okultystyczną, a wszystko przez inspirację horrorem, od którego wzięła się nazwa grupy. Już sama postać Ozzy'ego Osbourne'a mogłaby dostarczyć sporo materiałów do filmu. Jego liczne ekscesy podczas koncertów bardzo długo pozostawały w świadomości fanów i osób postronnych. Historia grupy odnoszącej zarówno sukcesy, jak i zmagającej się z prywatnymi problemami z pewnością dałaby warty uwagi materiał do filmowej biografii zespołu.

Black SabbathBlack Sabbath www.facebook.com/BlackSabbath

The Rolling Stones

Niewinne początki grupy szybko zamieniły się w burzliwą historię, pełną romansów i narkotyków. Ekscentryczny Mick Jagger szokował każdego dnia, dzięki czemu zespół ciągle był na językach reporterów. Unikalne brzmienie i image grupy konkurowały z cieszącymi się wielką sławą Beatlesami, a toczący się proces przeciwko wokaliście jednoznacznie utrwalił wizerunek Stonesów jako tych „niegrzecznych”. Wszystko to przeplatające się z porywającymi tłumy fanów koncertami i historią tworzenia największych hitów z pewnością skradłyby serca widzów w salach kinowych.

REKLAMA

The Rolling Stones wystąpią w Polsce po raz piąty.The Rolling Stones wystąpią w Polsce po raz piąty. The Rolling Stones

The Beatles

Kariera Beatlesów była przełomem w Wielkiej Brytanii. Stali się prekursorami brytyjskiej inwazji, polegającej na rosnącej popularności muzyków z Wysp Brytyjskich w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, czego wynikiem jest sprzedaż ich nagrań szacowana na 600 milionów egzemplarzy. Dokonali rewolucji w postrzeganiu muzyki popularnej, a cały sukces doprawili eksperymentami z narkotykami i pacyfistyczną wizją świata, promowaną przez Johna Lennona. Historia zespołu i jego członków fascynowała nie tylko młodzież lat 60, ale także przyszłe pokolenia. Mimo powstania wielu dokumentów o tym niepowtarzalnym zespole, żaden z nich nie pokazuje całej historii, a współczesna publika na pewno nie pogardziłaby niekonwencjonalną opowieścią o The Beatles.

Program TV: 'The Beatles. Brzmienie z Merseyside'Program TV: 'The Beatles. Brzmienie z Merseyside' fot. mat. pras.

REKLAMA

Warto zauważyć, że wielu twórców podjęło się stworzenia dokumentów o powyższych zespołach. Jednak ukazano ich dzieje dość fragmentarycznie lub skupiono się na samych trasach koncertowych. Może ktoś zdecydowałby się na opowiedzenie całej historii?

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory