Noc po ciężkim dniu

REKLAMA
55 lat temu miał premierę pierwszy film z udziałem Beatlesów - "A Hard Day's Night". Gdzie członkowie zespołu The Beatles, będący u szczytu sławy, przeżywają kolejny niespodziewany dzień.
REKLAMA

" A hard days night" to komedia muzyczna Richarda Lestera ukazująca jeden dzień z życia Beatlesów. Członkowie zespołu: Paul, John, George i Ringo przybywają do Londynu, aby nagrać występ dla telewizji. Na miejscu jednak muszą uciekać przed rozgrzanymi fanami. Wówczas poznają dziadka Paula, w którego postać wcielił się Wilfrid Brambell. W rzeczywistości, jest on jednak postacią fikcyjną. Natomiast w teatrze, w którym mieli grać, gubi się Ringo. Ścieżkę dźwiękową stanowią przeboje Beatlesów, które w większości zostały nagrane na potrzeby filmu.

REKLAMA
 

"A Hard Day's Night" jest inscenizowaną relacją z jednego dnia z życia muzyków. Ucieczka przed tłumem wielbicielek, natrętnym menadżerem i poszukiwanie zagubionego perkusisty Ringo Starra, to tylko część ich dnia. Kolejne zdarzenia, jak występ dla telewizji i na koniec wielki koncert ukazują, że każdy dzień Beatlesów toczy się w oszałamiającym tempie.

Film został nakręcony jako konwencja paradokumentu. I choć gatunkowo należy do świata fikcji ma dziś wartość bezcennego dokumentu. Reżyser postawił na autentyczność i osobowość Beatlesów, dlatego też pozwolił im improwizować na planie i współtworzyć film.

Utwory, które znalazły się w ścieżce dźwiękowej tworzą zarazem trzeci album Beatlesów pod tym samym tytułem.

REKLAMA

Okładka albumu 'A Hard Day's Night'Okładka albumu "A Hard Day's Night" Fot. Archiwum

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory