This House Is Not For Sale

REKLAMA
Już w najbliższy piątek (12 lipca) PGE Narodowy rozbrzmiewał będzie w rockowym stylu. Na scenie wystąpi legendarna grupa Bon Jovi. Z tej okazji, przypomnijmy jak wyglądała ich droga na szczyt rockowego brzmienia na całym świecie.
REKLAMA

Ich historia zaczyna się od Johna Bongioviego, który mając zaledwie 12 lat, założył pierwszy zespół o nazwie Starz. Później wraz z Davidem Rashbaumem jako szesnastolatkowie grali w klubach, jako Atlantic City Expressway.

REKLAMA

Przygoda Bongioviego z Atlantic City Expressway skończyła się wraz z ukończeniem liceum.

Nie każdy zapewne wie, ale przed rozpoczęciem kariery muzycznej, pracował między innymi w myjni samochodowej, sklepie z butami, na złomowisku, w barze szybkiej obsługi, a także w studiu muzycznym jako chłopiec na posyłki, gdzie zetknął się między innymi z Brucem Springsteenem, który postawił Johnowi kanapkę z tuńczykiem.

Momentem zwrotnym w jego karierze stał się konkurs talentów zorganizowany przez stację radiową WAPP. Bongiovi poprosił paru muzyków o nagranie wspólnie z nim jego utworu „Runaway”, który później stał się radiowym hitem. Pełen optymizmu Bongiovi ruszył wraz z innymi muzykami w trasę koncertową, by promować piosenkę, jako The John Bongiovi Band.

Bongiovi miał zagwarantowany kontrakt i swój pierwszy przebój. Nie miał jednak zespołu. Postanowił więc zwerbować swoich kolegów: Davida Rashbauma, Aleca Johna Sucha, Hectora Samuela Juana „Tico” Torresa, Davea „The Snake” Sabo i w takim składzie występowali początkowo pod nazwą John Bongiovi And The Wild Ones, a swój pierwszy występ mieli w klubie Fast Line w New Jersey.

REKLAMA

Przed wydaniem płyty muzycy zmienili swoje pseudonimy artystyczne: David Rashbaum zaczął posługiwać się pseudonimem David Bryan, a John Bongiovi występował jako Jon Bon Jovi. Byli jednocześnie zmuszeni do przyjęcia oficjalnej nazwy zespołu, który finalnie został nazwany: Bon Jovi.

W lutym 1984 roku ukazał się pierwszy album grupy o roboczym tytule Tough Talk, jednakże zrezygnowali z tego tytułu i pozostawili na okładce samą nazwę Bon Jovi.

W 1990 roku, kiedy Jon tworzył ścieżkę dźwiękową do filmu „Young Guns 2" zaprosił do współpracy swoich idoli, takich jak: Elton John, Little Richard czy Jeff Beck.

W tym samym roku, licealny kolega poprosił Bon Joviego, aby zagrał z nim na perkusji. Czego wynikiem było nagranie utworu Street Girl.

REKLAMA
 

Kolejnymi albumami zespoły były:

7800° Fahrenheit (1985)

Slippery When Wet (1986)

New Jersey (1988)

REKLAMA

Keep the Faith (1992)

These Days (1995)

Crush (2000)

 

Bounce (2002)

REKLAMA

Have a Nice Day (2005)

Lost Highway (2007)

The Circle (2009)

What About Now (2013)

REKLAMA

Burning Bridges (2015)

This House Is Not for Sale (2016)

Ich ostatni album This House Is Not For Sale, zadebiutował na najwyższych miejscach list przebojów na całym świecie. Był zarazem kulminacją burzliwego okresu całej trzydziestoletniej historii grupy. Gdy w 2016 roku rozpoczęła się seria kameralnych występów, album stał się punktem wyjścia dla nowej ery zespołu Bon Jovi.

 

Obecny skład zespołu, obok Jona Bon Jovi, tworzą:

REKLAMA

David Bryan

Tico Torres

Hugh McDonald

John Shanks

REKLAMA

Everett Bradley

Phil X

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory