"It Chapter Two" nadchodzi...

Już 6 września do kin trafi kontynuacja kultowego horroru, opartego na powieści Stephena Kinga z 1986 roku.

It Chapter Two to amerykański horror nadprzyrodzony z 2019 roku i kontynuacja filmu It z 2017 roku. Jesteście ciekawi co wydarzy się w drugiej części? Najpierw jednak przypomnijmy, jak wyglądała pierwsza część.

W pierwszej części (It Chapter One) poznajemy historię siedmiorga dzieci z Derry w stanie Maine, które są terroryzowane przez tytułowego bohatera, tylko po to, aby stawić czoła własnym osobistym demonom.

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Pennywise, 'To',Pennywise, 'To', kadr z filmu

Co zatem ujrzymy w drugiej części?

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. It Chapter Two ponownie zgromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie It Chapter One.

Dwadzieścia siedem lat po tym, jak Losers Club pokonał Pennywise (Bill Skarsgård), It powraca, by ponownie terroryzować miasto Derry. Teraz, dorośli Przegrani, już dawno poszli swoją własną drogą. Jednak dzieci znów znikają, więc Mike (Isaiah Mustafa), jedyny z grupy, który pozostał w rodzinnym mieście, wzywa pozostałych do domu. Zniszczeni doświadczeniami z przeszłości, każdy musi pokonać swoje najgłębsze obawy, aby raz na zawsze zniszczyć Pennywise, umieszczając ich bezpośrednio na ścieżce klauna, który stał się bardziej śmiercionośny niż kiedykolwiek.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA