Koncert Metalliki w kinie? Już niedługo

REKLAMA
Za miesiąc do kin trafi film ukazujący koncert Metalliki z orkiestrą symfoniczną - "S&M2". To nie pierwszy raz, gdy połączą siły.
REKLAMA

Fani jeszcze dobrze nie ochłonęli po koncercie Metalliki w naszym kraju. W tym roku zespół zaskoczył nas wykonaniem piosenki Czesława Niemena – Sen o Warszawie. Część dochodu z biletów Metallica przeznaczyła do Fundacji Warszawskiego Hospicjum Dla Dzieci.

REKLAMA

Teraz kapela oficjalnie zapowiedział film dokumentujący występ z Orkiestrą Symfoniczną San Francisco pod dyrekcją Michaela Tilsona Thomasa. W najbliższy weekend Metallica zagra dwa koncerty z okazji 20. rocznicy wydania albumu „S&M”. Zostaną one zarejestrowane i już 9 października trafią do kin. Film będzie wyświetlany tylko jednego dnia w ponad 3000 kinach na całym świecie. Początkowo premiera produkcji zaplanowana była na 8 października, jednak zobaczymy go dzień później.

Metallika z Orkiestrą Symfoniczną wystąpiła do tej pory czterokrotnie w 1999 roku. To wydarzenie przeniosło zespół na wyższy poziom przy definiowaniu ich twórczości. Na albumie koncertowym znalazły się najpopularniejsze utwory oraz dwa wcześniej nieznane kawałki – „No Leaf Clover” i „Human”. Wydawnictwo znalazło się na płytach kompaktowych oraz DVD. Płyta DVD w Stanach Zjednoczonych pokryła się sześciokrotnie platyną. „S&M” był jednocześnie ostatnim albumem, na którym zagrał Jason Newsted. W 2001r. Metallica zgarnęła nagrodę Grammy za „The Kall Of Ktulu” w kategorii Najlepszy Rockowy Występ Instrumentalny.

Bilety na „S&M2” są do nabycia na stronie www.metallica.film Już teraz obejrzyjcie oficjalną zapowiedź filmu, która w sieci pojawiła się 7 sierpnia.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory