Czy były gitarzysta Genesis powtórzy sukces?

REKLAMA
Steve Hackett - przedstawiciel rocka progresywnego i były gitarzysta Genesis zaprezentował nagranie na żywo, które promuje jego nadchodzący album "Genesis Revisited Band & Orchestra: Live At The Royal Festival Hall"
REKLAMA

Po ogromnym sukcesie albumu studyjnego Hacketta: „At The Edge Of Light”, muzyk zaprezentuje zupełnie nową odsłonę swojej twórczości połączoną z materiałami Genesis. Ostatni krążek, który na rynku muzycznym pojawił się na początku 2019 zapewnił gitarzyście 3 miejsce na brytyjskiej rockowej liście przebojów, a album został sklasyfikowany na 28 miejscu.

REKLAMA

Kilka dni temu w sieci pojawił klip - „Dancing with the Moonlit Knight (Live at the Royal Festival Hall, London)”, który promuje nadchodzący album.

 

„Genesis Revisited Band & Orchestra: Live” został nagrany w październiku 2018, w londyńskiej Royal Festival Hall. Krążek łączy w sobie klasyczny materiał solowy Hacketta, a także przeboje Genesis. Gitarzysta wystąpił z 41-osobową orkiestrą. Na koncercie pojawił się również zespół, który na co dzień koncertuje z Hackettem: Roger King (instrumenty klawiszowe), Gary O'Toole (perkusja), Rob Townsend (saksofony), Nad Sylvanem na wokalu i Jonas Reingold (The Flower Kings) na basie oraz goście specjalni: John Hackett i Amanda Lehmann.

Sam muzyk komentuje:

„To było fantastyczne doświadczenie zarówno dla zespołu, jak i dla mnie, aby grać razem z orkiestrą i poczuć moc dźwięku, jaki stworzyło to niezwykłe połączenie. Brzmi równie atrakcyjnie zarówno w przypadku filmu, jak i dźwięku. Jestem dumny z wydania tego ekscytującego materiału”

Steve Hackett nowy albumSteve Hackett nowy album Royal Festival Hall

REKLAMA


Oto pełna lista utworów, które znajdą się na „ Genesis Revisited Band & Orchestra: Live At The Royal Festival Hall”:
CD 1:
1. Dance On A Volcano
2. Out Of The Body
3. The Steppes
4. Firth of Fifth
5. Dancing With The Moonlit Knight
6. Blood On The Rooftops
8. Shadow of the Hierophant
CD 2:
1. In That Quiet Earth
2. Afterglow
3. Serpentine Song
4. El Nino
5. Supper's Ready
Encore:
10. The Musical Box

Premiera albumu już 25 października.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory