Muniek zdradził, kiedy pojawi się nowa płyta

Muniek Staszczyk, na portalu społecznościowym, oficjalnie zapowiedział nowy krążek - "Syn Miasta". Premiera 18 października. Dwa dni wcześniej ukaże się również biografia muzyka.

Pierwszy singiel do najnowszej płyty pojawił się na początku czerwca. „Pola” podbiła listy przebojów i stała się hitem lata 2019. Teledysk do utworu wyświetliło już prawie 9 milionów osób. Płyta pojawi się zgodnie z planem, chociaż kilka dni temu Muniek poinformował swoich fanów o odwołaniu koncertu promocyjnego. Występ miał odbyć się 30 listopada w warszawskiej Stodole. Przyczyną jest rehabilitacja, którą muzyk przechodzi po wylewie. Muniek Staszczyk doznał wylewu w lipcu, podczas pobytu w Londynie, gdzie udał się na koncert Boba Dylana i Neila Younga.

 

Poznaliśmy także okładkę płyty „Syn Miasta”. Jak informuje muzyk:

Z okładki mojej nowej płyty będzie patrzył na Was mój mops Gluś.  Ten super portret wykonał mu wyjątkowy specjalista od przystojniaków Jacek Poremba Photography. Okładkę zaprojektował inny fantastyczny specjalista – Mariusz Mrotek, który również jest autorem okładki płyty T.Cover

Również w październiku (16.10) nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się biografia Muńka - „King”. Autorem jest Rafał Księżyk. Więcej informacji o wydawnictwie poznamy wkrótce.

Muniek Staszczyk, właść. Zygmunt Staszczyk był wieloletnim wokalistą i autorem tekstów T.Love. Grupa zawiesiła swoją działalność w 2017. Stało się to po 35 latach przebywania na polskiej scenie muzycznej. Wówczas Muniek podkreślał, że musi się odciąć od „zjawiska, które nazywa się T.Love”.

SŁUCHAJ ROCK RADIA