Kult(owy) film niebawem w kinach!

REKLAMA
Film o zespole Kult trafi do kin 22 listopada. Premiera odbędzie się podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Prace nad produkcją wystartowały w 2014 roku.
REKLAMA

„Kult. Film” to produkcja, która opisuje historię legendarnej grupy rockowej. Kult na polskiej scenie muzycznej pojawił się na początku lat 80. Reżyserką jest Olga Bieniek – producentka filmowa, kierowniczka produkcji. Odpowiadała za filmy: „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Kamerdyner”, „Układ zamknięty”. „Kult. Film” będzie dla Olgi Bieniek reżyserskim debiutem.

REKLAMA

Kult. FilmKult. Film Filmicon

Jak czytamy na stronie Warszawskiego Festiwalu Filmowego:

Opowieść o zespole KULT, którego sukces w dużej mierze opiera się na idei „Twoje słowo jest prawdą”, będącej jednocześnie tytułem ich piosenki. Możesz tę prawdę kochać lub jej nienawidzić, ale nie możesz przejść obok niej obojętnie. KULT — moc twórcza, zdolność przyciągania tłumów, cztery dekady na polskiej scenie muzycznej i status jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich zespołów rockowych w historii gatunku. Naturalnym środowiskiem dla muzyków jest podróżowanie. Stąd podróż stanowi ramy narracyjne tej opowieści. To element ich codziennego życia.

Dokument zawiera nigdy niepublikowane nagrania, materiały zakulisowe z życia zespołu Kult oraz wokalisty Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen i grupy i jej zupełnie niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.

Olga Bończyk:

REKLAMA
To nie jest film o historii zespołu. Przyglądamy się bohaterom w taki sposób, by można się do nich zbliżyć. Myślę, że tak blisko nikt nie był. Również ja, choć sympatyzuję, uwielbiam i mam słabość do nich wszystkich

Kult powstał w 1982 na bazie zespołów: Poland i Novelty Poland. Pierwszy skład tworzyli: Kazik Staszewski, Piotr Wieteska, Tadeusz Bagan oraz Dariusz Gierszewski. Na pierwszy koncert, który odbył się w warszawskim klubie Remont, sprzedano 14 biletów. Pierwszy album wydali w 1987. Znalazły się na nim hity: „Krew Boga”, „Religia Wielkiego Babilonu” czy „1932-Berlin”. W całej 37-letniej karierze, Kult wydał 20 albumów. Ostatni krążek „Wstyd” pojawił się na rynku muzycznym w 2016. Obecnie Kult jest w trasie koncertowej. Na „Pomarańczowej Trasie” Kult odwiedzi jeszcze 12 polskich miast. Aż 3 koncert zagrają w Warszawie (07-09 listopada). 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory