Fani zaskoczeni podczas koncertu Foo Fighters

REKLAMA
Obecnie Foo Fighters jest w trasie koncertowej po Ameryce Północnej i Południowej. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu tour'u rozpoczną pracę nad kolejnym krążkiem. Podczas festiwalu Rock in Rio frontman zespołu zapowiedział nagrania studyjne nowego albumu.
REKLAMA

Foo Fighters obecnie koncertuje po Ameryce Południowej. 28 września wystąpili podczas Rock in Rio. Tuż przed Foo Fighters wystąpił Weezer. Rivers Cuomo (Weezer) zadedykował David'owi Grohl (Foo Fighters) cover Nirvany „Lithium” z albumu „Nevermind”. Grohl współpracował z Kurtem Cobainem. W Nirvanie grał na perkusji. To od Cobaina otrzymał radę, aby zajął się pisaniem piosenek. Cover Nirvany wzruszył frontmana Foo Fighters do łez.

REKLAMA
 

Sobotni wieczór był wyjątkowy pod każdym względem. Publiczność dopisała, a ich energia udzielała się całemu zespołowi Foo Fighters. To właśnie ze sceny w Rio, Grohl zapowiedział nowy album w dyskografii zespołu.

Nie wiem, kiedy znowu tu wrócimy, ale na pewno się tu pojawimy. W następnym tygodniu wracamy do domu i rozpoczynamy tworzenie nowego albumu Foo Fighters. Będzie dobrze, naprawdę dobrze...

Tuż przed występem na Rock in Rio, Foo Fighters wypuścili na rynek EP-kę „01070725”. Wydawnictwo zawiera 5 utworów. Dobrą wiadomością dla fanów Foo Fighters, jest to, że można w całości odsłuchać go na serwisach muzycznych. Kiedy odbędzie się premiera longplaya Foo Figters? Tego jeszcze nie wiadomo.

 

Foo Fighters powstał pod koniec lat 90. Pierwszy skład stworzyli: Pat Smear., Dave Grohl, Nate Mendel, William Goldsmith, który opuścił zespół po 2 latach. Zastąpił go Taylor Hawkins. Obecnie w zespole grają również Chris Shiflett i Rami Jaffee. Foo Fighters pierwszy album zaprezentowali w 1995 roku. Ich ostatni, dziewiąty krążek, „Concrete and Gold” na rynku muzycznym pojawił się w 2017. Najbardziej znaną kompozycją kapeli jest „The Pretender”.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory