Muniek przygotował kolejną niespodziankę!

REKLAMA
W połowie września, Muniek zapowiedział nową płytę - "Syn Miasta". Premiera krążka już 18 października. Oprócz wydawnictwa muzycznego na rynek trafi biografia wokalisty T.LOVE. Dzisiaj w sieci pojawił się kolejny singiel promujący album.
REKLAMA

Na początku czerwca usłyszeliśmy „Polę”, która stała się hitem wakacji. Prezentowana była w niemalże każdej polskiej rozgłośni radiowej. Utwór „Pola” odsłuchało już 10,5 mln osób. Za tekst odpowiedzialny jest Dawid Podsiadło, a w teledysku pojawili się Agata Buzek i Jacek Braciak. Dziś Muniek zaskoczył utworem „Krajobraz z Wilgą i Ludzie”. Jest to jedyny cover, który pojawi się na albumie „Syn Miasta”.

REKLAMA
 

Przy tworzeniu piosenki udział brali: Jurek Zagórski - gitary, Kuba Staruszkiewicz - perkusja, Pat Stawiński - bas, Kasia Piszek (Kasai) - instrumenty klawiszowe.Produkcja muzyczna - Jurek Zagórski, miks - Piotr Emade Waglewski. Mastering - Jacek Gawłowski.

Artysta w lipcu przeszedł wylew. Z tego powodu został odwołany koncert w warszawskiej Stodole. Tym występem Muniek miał zainaugurować trasę koncertową, promującą „Syna Miasta”. Najprawdopodobniej do koncertowania powróci z początkiem 2020 roku. Pod koniec września Muńka odwiedzili Krzysztof „Grabarz” Grabowski i Krzysztof Varga. Wokalista zespołu Strachy na Lachy informował fanów o dobrej kondycji Staszczyka.

"Syn Miasta" jest pierwszym albumem, który Muniek wyda po zawieszeniu działalności T.LOVE. Artysta informował o potrzebie zdystansowania się od "zjawiska, które istniało na polskiej scenie muzycznej już 35 lat". "Syn Miasta" będzie zupełnie odmienną formą muzyczną, z którą do tej pory stykaliśmy się przy dyskografii T.Love. Album pojawi się bez żadnych opóźnień spowodowanych problemami zdrowotnymi i rehabilitacją. Oprócz "Poli" i "Krajobrazu z Wilgą i Ludzie" na krążku pojawi się jeszcze osiem kompozycji.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory