Guns N' Roses nie grali tego od 27 lat!

Zeszłej nocy, Guns N' Roses zagrali koncert w Kansas. Podczas występu zaskoczyli fanów wykonaniem utworem "Locomotive". Piosenka została zapomniana przez wielu fanów, ponieważ po raz ostatni wybrzmiała 27 lat temu!

Utwór pochodzi z albumu „Use Your Illusion II”, który na rynku muzycznym pojawił się w 1991 roku. Jest to jedna z najdłuższych kompozycji w całej dyskografii amerykańskiego zespołu. Została napisana przez Axla Rose i Slasha. Utwór powstał podczas sesji nagraniowych do albumu „Appetite for Destruction” w 1987 roku. Zespół po raz ostatni zagrał ten utwór na koncercie w Tokio – 20 lutego.

Po 27 latach przerwy, fani kapeli mogli ponownie usłyszeć „Locomotive” na żywo. Wielu fanów donosiło, że Guns N' Roses już wcześniej zagrali tę piosenkę w 2019r. Miało to miejsce podczas prób dźwiękowych przed lipcowym występem w Hollywood. Ostatecznie nie została zaprezentowana szerokiej publiczności.

W sieci pojawiło się nagranie utworu „Locomotive” z wczorajszego koncertu w największym mieście stanu Kansas – Wichita.

 

W 1992 roku, po koncercie w Tokio, pojawiały się sugestię, że w „Locomotive” odnajdziemy motyw mizoginizmu. Axl Rose uciął te spekulacje w wywiadzie dla magazynu „The Rolling Stone”:

To nie tak. Wykonałem dużo pracy. Odkryłem, że mam wiele nienawiści do kobiet. W dzieciństwie zostałem odrzucony przez moją matkę. Na pierwszym miejscu stawiała mojego ojczyma i patrzyła, jak mnie bił. Moja babcia natomiast miała problem z mężczyznami. Z tego powodu sam nabawiłem się problemów z własną męskością. Byłem przez to wkurzony na babcię. Po prostu pisałem o swoich uczuciach w piosenkach.

W 1988 roku Guns N' Roses otwierali koncert Aerosmith podczas trasy koncertowej, która promowała wydawnictwo „Permanent Vacation”. Do występu zaprosili Lenny'ego Kravitza i Jeffa Becka. Tym samym „puścili oczko” w kierunku hejterów, którzy porównywali ich styl właśnie do Aerosmith. Podczas próby dźwiękowej Jeff Beck uszkodził sobie słuch, ponieważ stał zbyt blisko perkusisty Matta Soruma. Guns N' Roses grali wówczas „Locomotive”.

Ostatecznie zespół zagrał razem z Jeffem podczas koncertu w Paryżu. Miało to miejsce cztery lata później.

 

Obecnie Guns N' Roses koncertuje po USA w ramach trasy Fall 2019.

SŁUCHAJ ROCK RADIA